Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 5702 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 229  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
10.3.2018Hejtman jednal se starosty o dopravě ve Šluknovském výběžku
Na pozvání předsedy Sdružení pro rozvoj Šluknovska a zároveň starosty Jiříkova Michala Majáka přijel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s vedoucím odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Jindřichem Fraňkem do Dolní Poustevny jednat o dopravní obslužnosti Šluknovského výběžku.
Mgr. Markéta Flochová
9.3.2018Fakulta strojního inženýrství zahájila přednášky pro žáky středních škol
Fakulta strojního inženýrství Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem zahájila letošní rok přednáškami pro maturitní ročníky středních škol. Přednášky FSI proběhly v týdnu od 26. 2. do 1. 3. 2018 v rámci projektu podporovaného Ústeckým krajem: „Podpora polytechnického vzdělávání v Ústeckém kraji“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.3.2018Rada a Zastupitelstvo Ústeckého kraje podpoří dotací držitele značky Rodinné stříbro
Už třetím rokem se mohou nejvýznamnější a prestižní akce a projekty v Ústeckém kraji, které mají nejen celokrajský, ale i nadregionální dosah, pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Tento rok byly do programu zařazeny dva nové projekty, a to „Císařský den 2018“ a „29. národní festival dechových orchestrů FEDO 2018“, čímž se celkový počet těchto důležitých akcí podporovaných naším krajem zvýšil na 29 (některé aktivity se konají s periodou dva nebo tři roky).
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2018Vítězové regionálního kola soutěže Kovo - Junior jsou z teplické Střední školy stavební a strojní
Mladí obráběči a obráběčka kovů z Ústeckého kraje změřili své odborné dovednosti 2. března 2018. Střední škola stavební a strojní Teplice uspořádala regionální kolo soutěže Kovo - Junior v rámci oborových soutěží České ručičky. Ta se uskutečnila na pracovišti v Krupce, které se zaměřuje na výuku strojírenských a elektrotechnických oborů. Do regionální soutěže se ve školních kolech nominovalo dvanáct soutěžících, jedenáct žáků a jedna žákyně učebního oboru Obráběč kovů ze šesti škol Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2018Nejlepší mladí chemici Ústeckého kraje navštívili po roce Lovosice
Ve středu 28. 2. 2018 proběhlo v sále lovosické radnice slavnostní vyhlášení již 6. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje“. Akce proběhla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2018Ústecký kraj již druhým rokem významně podpořil UJEP
Dne 30. března 2017 podepsal rektor UJEP, doc. Martin Balej, spolu s hejtmanem Ústeckého kraje, Oldřichem Bubeníčkem, Smlouvu o vzájemné spolupráci mezi Ústeckým krajem a Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, která historicky poprvé zahrnovala také významnou koncepčně plánovanou finanční podporu. Pro rok 2017 se jednalo o 6 000 000 korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2018Představení Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu proběhne i v Ústí nad Labem
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (Duke of Edinburgh´s Award neboli DofE) je prestižní vzdělávací program, který spolupracuje nejen se základními a středními školami, ale i s dětskými domovy nebo středisky volného času. Ve středu 14. března 2018 se uskuteční pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje pro oblast školství, mládež a sport Petra Šmída představení tohoto programu, a to v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Flochová
6.3.2018Letos se uskutečnil už 6. ročník krajské soutěže v AutoCADu a Inventoru
Ve středu 28. Února se na Střední průmyslové škole, Ústí nad Labem, Resslova 5 sešli opět strojaři z celého kraje na dalším ročníku krajského kola soutěže v 2D dokumentaci – AutoCAD a 3D modelování – Inventor na počítačích.
Mgr. Markéta Flochová
6.3.2018Vernisáž výstavy rok 1918 na Ústecku
V budovách Filozofické fakulty UJEP proběhla ve středu 28. února vernisáž výstavy Rok 1918 na Ústecku, která je výsledkem výzkumu doktorandů katedry historie FF UJEP. Výstavy se kromě autorů zúčastnili i představitelé Ústeckého kraje, který vznik výstavy spolufinancoval v rámci rozsáhlejší spolupráce s UJEP. Na patnácti výstavních panelech se představily různé aspekty vzniku republiky v Ústí nad Labem a okolních oblastech, kde dějiny kráčely poněkud jinak, než tomu bylo v centru země. Současně s panely byl představen i katalog výstavy.
Mgr. Markéta Flochová
6.3.2018Předsedové krajské hospodářské a agrární komory představili obchodnímu radovi Ruské federace potenciál regionu
V pondělí 5. března přijal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček obchodního radu Ruské federace v ČR Sergeje Kuzmiče Stupara. Jednání se zúčastnil předseda Krajské hospodářské komory Jiří Aster a předseda Krajské agrární komory Jaroslav Brožka. Cílem schůzky bylo informovat se vzájemně o možnostech rozšíření obchodních vztahů a o zájmu spolupráce českých firem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.3.2018Podpora včelařů v Ústeckém kraji pokračuje i v roce 2018
Ústecký kraj podporuje již řadu let mladé a začínající včelaře, v současné době v rámci dotačního Programu pro rozvoje eko-agro oblastí v Ústeckém kraji na období let 2017-2020. Je tato podpora efektivní a dostatečná? Jaké jsou v současnosti podmínky pro rozvoj včelařství v kraji? Na tyto a další otázky se zaměřil seminář pro včelaře, zemědělce a odborníky v oboru, který na konci února uspořádal Spolek Krušnohorských včelařů spolu s Okresní agrární komorou a Ústeckým krajem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.3.2018Maminka prvního miminka Krajské zdravotní převzala finanční dar
V kanceláři hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se sešla v pondělí 5. března rodina maminky Petry Novákové z Teplic, která přivedla na svět 1. ledna v 1:08 hodin první miminko v roce 2018 v rámci sítě porodnických zařízení Krajské zdravotní, a. s. V úvodu setkání hejtman krátce pohovořil s rodinou a poté s maminkou podepsali darovací smlouvu na finanční dar ve výši 20 000 Kč.
Mgr. Markéta Flochová
2.3.2018Hamerští truhláři pomohli s rekonstrukcí národní kulturní památky
Do chaty Libušín v Pustevnách se vryjí otisky práce žáků ze Střední odborné školy v Litvínově – Hamru. Stavba významného slovenského architekta Dušana Jurkoviče byla před čtyřmi lety silně poničena požárem, od té doby prochází postupnou rekonstrukcí. Hamerští truhláři pomohli s její opravou, během čtyřdenního workshopu v Rožnově pod Radhoštěm vyrobili předlohy pro restauratéry.
Vít Hnízdil
2.3.2018Hejtman Oldřich Bubeníček se setkal s velvyslancem Ruské federace v Praze
Na ruské velvyslanectví v Praze zamířil ve čtvrtek 1. března hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Důvodem návštěvy bylo slavnostní udělení vyznamenání za účast ve vojensko-memoriální činnosti.
Vít Hnízdil
2.3.2018Ústecký kraj rozdělí celkem 19 elektromobilů od skupiny ČEZ příspěvkovým organizacím
Ústecký kraj je jedním z partnerů projektu ČEZ na podporu elektromobility. Kraj už dva elektromobily několik let využívá. Vozy na elektrický pohon v hodnotě téměř 18 milionů korun teď bude mít k dispozici i 14 příspěvkových organizací kraje. Ústecký kraj vozy obdržel jako věcný dar v rámci Smlouvy o vzájemné spolupráci právě od společnosti ČEZ.
Mgr. Markéta Flochová
2.3.2018Ústecký kraj se poprvé prezentoval v Dánsku
Až na severu Evropy se se svou nabídkou v cestovním ruchu prezentoval Ústecký kraj. Na mezinárodním veletrhu Ferie for Alle v dánském městě Herning se náš region prezentoval úplně poprvé na doporučení zastoupení Czechtourism pro Skandinávii. Jedná se o největší veletrh cestovního ruchu v Dánsku. Za tři dny jej navštívilo 61 tisíc lidí. Česká republika zde měla společnou expozici s Polskem.
Mgr. Markéta Flochová
2.3.2018Přihlaste do soutěže nejlepší regionální potravinu
Dne 23. 2. 2018 byla vyhlášena soutěž o značku REGIONÁLNÍ POTRAVINA ÚSTECKÉHO KRAJE pro rok 2018. Své produkty mohou výrobci přihlašovat do 9. 4. 2018. Pozor na nové formuláře žádosti o značku Regionální potravina. Podrobnosti a dokumenty naleznete v sekci „Aktuálně“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.3.2018Zahraniční studentky se rády do Ústeckého kraje vrací
Na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální, zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole se pravidelně vzdělávají zahraniční studenti, kteří do České republiky, resp. do Mostu přijíždí v rámci Hostitelského programu AFS.
Vít Hnízdil
1.3.2018Nejvíce zahraničních turistů míří do kraje z Polska
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ve Wroclawi je tradičně zaměřen především na přeshraniční nabídku. Ačkoliv Ústecký kraj s Polskem nesousedí přímo hranicí, díky kvalitní síti dálnic je pro polské turisty lehce dosažitelnou destinací.
Mgr. Markéta Flochová
1.3.2018Zastupitelstvo Ústeckého kraje podpořilo významné projekty UJEP
I pro letošní rok schválili zastupitelé částku 6 milionů korun na poskytnutí finančních dotací k podaným žádostem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP). Stalo se tak v návaznosti na Rámcovou smlouvu o regionální spolupráci, která byla uzavřena 30. března 2017.
Mgr. Markéta Flochová
1.3.2018Konzultační dny v krajských městech
I v tomto pololetí se konají konzultační dny odboru Podpory projektů Řídicího orgánu Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) v jednotlivých krajích. Pro Ústecký a Karlovarský kraj je zřízeno detašované pracoviště v Ústí nad Labem, kde se případným zájemcům o informace budou věnovat projektoví manažeři Bohumila Kohlová Dušková a Tomáš Šášik.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.2.2018Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb
Na slavnostním ceremoniálu dne 28. února 2018 byly vyhlášeny výsledky krajského kola Ústeckého kraje 20. ročníku soutěže Zlatý erb. V Ústeckém kraji je tradičně velký počet přihlášených projektů, letos celkem 29, z toho nejvíce měst.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.2.2018Zastupitelé poděkovali mladým medailistům za vzornou reprezentaci kraje
Celkem devět medailí vybojovali mladí sportovci z Ústeckého kraje na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže, která se letos uskutečnila od 28. ledna do 2. února 2018 v Pardubickém kraji. Před svým pravidelným jednáním v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje zastupitelé poděkovali mladým medailistům.
Mgr. Markéta Flochová
26.2.2018Zastupitelé neschválili dodatek k darovací smlouvě umělecké sbírky FLORSALON
Zastupitelstvo Ústeckého kraje v roce 2016 rozhodlo o uzavření darovací smlouvy k daru manželů Petra Zemana a Evy Kunstové – vysoce ceněné a hodnotné umělecké sbírky „FLORSALON – současné umění a dialog s minulostí“.
Mgr. Markéta Flochová
26.2.2018Chrám z popela zdvižený - národní kulturní památka kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě ožil ve filmu
Ve čtvrtek 22. února proběhlo v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě slavnostní premiérové uvedení nově natočeného filmu Chrám z popela zdvižený. Nový film vznikl na přelomu let 2017 a 2018, 500 let od položení základního kamene a zahájení stavby nového chrámu v roce 1517. Obsahem filmu je přiblížení okolností a událostí spojených s kostelem v dobách středověku i novověku, včetně přesunu kostela z královského města Mostu na nové místo.
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 5702 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 229  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém