Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
28.11.2011Rada Ústeckého kraje připomínkovala Státní energetickou koncepci
Ústecký kraj vyvrací informace z médií o údajném souhlasu s prolomením těžebních limitů. Rada Ústeckého kraje na svém zasedání dne 23. listopadu 2011 pouze VZALA NA VĚDOMÍ v rámci meziresortního připomínkového řízení návrh nové aktualizace Státní energetické koncepce České republiky 2011 – 2060 předložený Ministerstvem průmyslu a obchodů ČR a rozhodně nevyslovila žádný souhlas. Rada se při projednávání této koncepce však přiklonila k variantě A2, která po roce 2014 nechává otázku prolomení limitů otevřenou. Ústecký kraj stále trvá na tom, že prolomení limitů musí být podmíněno splněním dalších podmínek.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.11.2011Seminář o nových nabídkách Ústeckého kraje
Krajský úřad Ústeckého kraje uspořádal pro zájemce odborný seminář, který představil dva nové produkty. Jedná se o portály Invest UK a Dotace UK. První zmíněný je zaměřen na podporu investičních příležitostí a investorů, druhý se zabývá dotačními možnostmi.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2011Kadaňská stavárna oslavila 60. výročí
Kadaňská Průmyslová škola stavební slavila v sobotu 60. výročí a hejtmanka Jana Vaňhová i bývalý absolvent Jiří Šulc, radní kraje pro dopravu a silniční hospodářství, přišli blahopřát.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.11.2011Finanční dotace pomohly uskutečnit projekty na Šluknovsku
Celkem pět míst na Šluknovsku navštívili minulý týden členové Kontrolní komise MAS Šluknovsko - Dana Vorlová a Roman Forfera. Jejich hlavním cílem byla kontrola již ukončených projektů, realizovaných za pomoci dotace z Programu rozvoje venkova ČR – Programu LEADER prostřednictvím Místní akční skupiny Šluknovsko.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2011Po 475 dnech od povodní: Nový most ve Hřensku
Koncem prvního srpnového týdne roku 2010 zničila blesková povodeň z enormních srážek most přes říčku Kamenici v horní části obce Hřensko na Děčínsku. Po patnácti měsících tu stojí už zcela nový most s původním číslem- 25861-1.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.11.2011Ústecký kraj bude udělovat Cenu hejtmanky
Krajské zastupitelstvo schválilo návrh, aby se každoročně oceňovaly osobnosti, které významným způsobem přispěly k rozvoji regionu. Do konce listopadu Ústecký kraj obyvatele vyzve, aby začali na krajský úřad zasílat své návrhy výjimečných lidí k ocenění. Hlavním kritériem při výběru bude spjatost jejich činnosti s Ústeckým krajem.
Mgr. Alena Tichá
24.11.2011Severočeské farmářské trhy letos již poslední
Severočeským farmářským trhům v letošním roce jako pilotnímu projektu na podporu regionálních potravin významně pomohl finančně Ústecký kraj. Z původních tří měst, Ústí, Mostu a Chomutova, se rozšířily trhy v průběhu roku pro velký zájem i do Teplic a Jirkova. Poslední trhy můžete navštívit v těchto dnech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.11.2011Ústecký kraj zlepšuje informování o kvalitě ovzduší
Web Ústeckého kraje ode dneška přehledněji informuje o aktuálním stavu rozptylových podmínek a smogu. Hned na úvodní stránce je viditelný banner „kvalita ovzduší“, který se nově dle aktuální situace zbarví červeně, oranžově nebo zeleně. Význam barev odpovídá silničnímu semaforu. Když se ovzduší zhorší, je panel červený, když zlepší, tak zezelená. Aktuálně je oranžový, který značí upozornění.
Mgr. Alena Tichá
24.11.2011O „dé osmičce“ u kulatého stolu: Koncem roku přibudou tři kilometry…
Dnes dopoledne se u kulatého stolu sešli představitelé Ústeckého kraje, Ředitelství silnic a dálnic ČR, starostové obcí na objízdných trasách nedokončené dálnice, zástupci krajského úřadu a jeho zainteresovaných odborů. Na jednání, které svolala hejtmanka Jana Vaňhová, byli přítomni rovněž náměstek Arno Fišera, poslanec Parlamentu ČR Jiří Šulc, který je též krajským radním s gescí za dopravu a silniční hospodářství, a ředitel krajského úřadu Milan Zemaník.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.11.2011Klášterní betlém v Rumburku oslaví 90 let
V sobotu 26. listopadu od 9 do 16 hodin si budou moci zájemci poprvé prohlédnout klášterní betlém v kostele sv. Vavřince v Rumburku. Návštěvníci se mohou těšit na opravené figurky. Betlém, který v roce 2012 oslaví 90 let od svého pořízení, v průběhu listopadu instaloval betlemář Jaroslav Pšenička a řezbář Jaroslav Blažek z Rumburku. Betlém bude možné shlédnout do 2. února 2012.
Mgr. Alena Tichá
24.11.2011Nábřeží v Krásném Březně bude jednou krásné
Ústecký kraj podporuje projekty zaměřené na revitalizaci území, která již ztratila původní náplň využití. Jedním z nich je Circular Flow Land Use Management (CircUse) – Management oběžného využívání území. Tento mezinárodní projekt je zaměřený na zlepšení využívání území a minimalizaci jeho nekoordinovaného využívání.
Mgr. Alena Tichá
24.11.2011Všechny sociální služby jsou důležité
Na svém jednání se Rada Ústeckého kraje zabývala také financování sociálních služeb v příštím roce. V Ústeckém kraji bylo v dotačním programu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) na rok 2012 podáno 164 žádostí na podporu 487 služeb. Celkový požadavek byl 970,812 mil. Kč. Na základě vyhodnocení byl stanoven optimální návrh podpory služeb ve výši 745,6 mil. Kč (ke dni 14. 11. 2011). Ze strany MPSV bylo na podporu služeb v Ústeckém kraji v roce 2012 určeno 563,218 mil. Kč.
Mgr. Magdalena Hanáčková
23.11.2011Poznejte zblízka organizaci UNICEF
Tento týden máte jedinečnou možnost nahlédnout do fungování organizace UNICEF. Její práci se podařilo zachytit ve fotografiích, které budou vystaveny do 27. listopadu v Obchodním centru Forum v Ústí nad Labem. Tématem fotografií je snaha přiblížit UNICEF v roce 1946 a v roce 2011. Výstavu podpořil Ústecký kraj.
Mgr. Alena Tichá
23.11.2011Lounská škola uspořádala novinářský den
Minulý týden se žáci Střední odborné školy v Lounech, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, podrobněji seznámili s novinářskou profesí v rámci novinářského dne. Již ráno se všichni sešli v aule školy, kde si vyslechli přednášku šéfredaktorky Svobodného hlasu Květy Tošnerové o historii prvního porevolučního týdeníku na Lounsku a o procesu tvorby regionálních novin.
Mgr. Alena Tichá
23.11.2011Dvanáct cen od spokojených zákazníků
Ceny, o nichž rozhodují spokojení zákazníci a uděluje ji o. s. Sdružení českých spotřebitelů, byly předány na ústeckém hejtmanství v úterý 22. 11. Dvanáct nositelů Ceny je z pěti okresů kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
23.11.2011Gymnázium Jateční v Ústí nad Labem má novou tělocvičnu i jídelnu
Slavnostního ukončení se včera dočkala 4. etapa rekonstrukce Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem, která byla zahájena v únoru roku 2010. Jednalo se dle slov ředitele školy Alfréda Dytrta o nejdůležitější část, která zahrnovala výstavbu nových prostor – moderní víceúčelové tělocvičny a školní jídelny, která dosud chyběla. Za Ústecký kraj se slavnostního ceremoniálu zúčastnili radní Petr Jakubec a Jiří Šulc a zastupitelé Petr Husák a Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
23.11.2011Piškvorkáři z našeho kraje se již chystají do Brna
Šestnáct týmů dorazilo v úterý 22. listopadu do Ústí n. L. na krajské kolo soutěže v piškvorkách. Pevnou ruku a dobré rozhodování jim na škole v ul. Stavbařů popřál i krajský radní Petr Jakubec.
Mgr. Zbyněk Šebesta
23.11.2011Cementárna Lafarge v Čížkovicích začala spalovací zkoušku kalů z Ostravska
Předmětem této zkoušky, která začala v pondělí 22. listopadu, je autorizované měření emisí dle vyhlášky MŽP č. 354/2002 Sb. (stanoví emisní limity a další podmínky pro spalování odpadu) a vyhlášky č. 205/2009 Sb. (o zjišťování emisí ze stacionárních zdrojů), které provede akreditovaná laboratoř na měření emisí CS Proekos z Prahy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.11.2011Studenti z kraje se podíleli na deklaraci pro parlament Saska-Anhaltska
Matěj Čunát, Hana Mokrošová a Markéta Šťástková, to jsou tři studenti, kteří se vrátili z mezinárodního semináře v Magdeburku. Od 7. do 10. listopadu 2011 se v rámci projektu YURA, jehož je Ústecký kraj partnerem, podíleli na formulaci potřeb, problémů a požadavků mládeže v kontextu s rozvojem regionů, ve kterých žijí.
Mgr. Alena Tichá
22.11.2011Ústecký kraj se prezentoval na charitativní akci NATO Charity Bazaar
V prostorách NATO v Bruselu se v neděli 20. listopadu odehrála tradiční charitativní akce Charity Bazaar, nad kterou převzal záštitu generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. Bazar je každoročně připravován na třetí neděli v listopadu už od roku 1968. Účastní se ho nejen členské státy NATO, ale také členové programu Partnerství pro mír. Ústecký kraj na charitativní akci prezentoval krásy svého regionu.
Mgr. Alena Tichá
22.11.2011Ústecký dětský domov na Severní Terase slaví úspěch
Dětem z Dětského domova v Ústí nad Labem na Severní Terase, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, se podařilo počtvrté za sebou stát absolutním vítězem v rámci projektu cvičitelky Hanky Kynychové a TV Nova „Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou“. Velkého finále v Kongresovém centru Praha se o víkendu zúčastnilo na 350 dětí z 24 dětských domovů ze všech koutů republiky. Zástupci Ústeckého kraje bodovali hned v několika disciplínách.
Mgr. Alena Tichá
21.11.2011Brána do Čech vzala útokem další veletrh cestovního ruchu
Minulý týden hostilo saské výstaviště v Lipsku veletrh cestovního ruchu s názvem „Touristik & Caravaning International Leipzig“. Mezi více než tisícovkou vystavovatelů prezentovala Česká centrála cestovního ruchu krásy a chutě naší země. V rámci českého stánku měl svůj prostor také Ústecký kraj, u kterého nechybělo logo Brány do Čech a zajímavé materiály. Byl o ně od prvního dne velký zájem.
Mgr. Alena Tichá
16.11.2011Reakce na Deníky: Krajský úřad už mnohokrát vše vysvětlil
Vzhledem k článku „Kaly: Kraj musí leccos vysvětlit!“ musíme důrazně zopakovat stanovisko Krajského úřadu Ústeckého kraje, které jsme již mnohokrát dali novinářům k dispozici, které však autorky článku zcela přehlížejí. Krajský úřad postupuje vždy v souladu s platnou legislativou a nikdy by nevydal rozhodnutí, které by nesplněním zákonných limitů a norem ohrožovalo zdraví občanů Ústeckého kraje nebo mělo negativní dopad na životní prostředí v regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.11.2011Smogová situace se mírně zlepšila – rušíme regulaci
Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro území Ústeckého kraje. Platnost signálu skončila ve 13.00 hodin dne 16. 11. 2011. Dříve vydaný signál UPOZORNĚNÍ zůstává v platnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.11.2011Nejlepší dopravce Ústeckého kraje je z Chomutovska
Nejlepším dopravcem Ústeckého kraje v roce 2011 byla cestujícími zvolena společnost Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s., která po dvou letech odsunula z nejvyšší příčky obhájce titulu Autobusy Karlovy Vary a.s. Na stupně vítězů zamířil i další dopravní podnik, a to Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s., který získal stříbrnou pozici. Trojici doplnila na bronzové příčce Veolia Transport Teplice s.r.o. Anketa Dopravce roku 2011 zaznamenala rekordní zájem veřejnosti.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém