Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.11.2011Úřad zřídil informační adresu
V minulých týdnech se desítky občanů obrátily s telefonickými, mailovými i poštovními dotazy ohledně likvidace ostravských kalů na území Ústeckého kraje na nejrůznější osoby a pracoviště krajského úřadu. V této souvislosti se Krajský úřad Ústeckého kraje rozhodl zřídit centrální informační mailovou adresu kaly@kr-ustecky.cz.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.11.2011Festklip už podruhé v Mostě
Festival videoklipů regionálních kapel letos zaplnil mosteckou GAMA Hospodu. O výhercích, stejně jako loni, rozhodovala odborná porota a hlasovali i lidé na internetu. Akci, která je v celé České republice jediná svého druhu, podpořil Ústecký kraj a Statutární město Most.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2011Krajský úřad bude ve dnech 17. – 18. listopadu uzavřen
V tomto týdnu je Krajský úřad Ústeckého kraje pro veřejnost otevřený a přístupný od pondělí do středy jako vždy, pondělí a středa jsou úřední dny s pracovní dobou od 8 do 17 hodin.
V dalších dnech, tedy od čtvrtka 17. do pátku 18. listopadu bude úřad uzavřen z důvodu státního svátku a nařízené dovolené. Od pondělí 21. listopadu bude úřad pracovat opět v běžném režimu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.11.2011S policejním prezidentem o bezpečnostní situaci v kraji
Na Bezpečnostní radu Ústeckého kraje přijal pozvání policejní prezident Petr Lessy. Sešel se s hejtmankou Janou Vaňhovou a primátory a starosty měst v regionu. Na jednání zopakoval, že speciální pořádková jednotka pro kraj nevznikne na úkor stávajících obvodů, ale navýšením stavů a novými nábory.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.11.2011Kvůli smogu je vyhlášena regulace zdrojů znečištění
Podle krajského regulačního řádu je vyhlášen signál REGULACE. Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro Ústecký kraj. Platnost signálu je od 13.00 hodin dne 14. 11. 2011 do odvolání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2011Reakce na to, co zaznělo na demonstracích v Teplicích a Litoměřicích
Vzhledem k šíření polopravdivých a neověřených informací o procesu likvidace ostravských kalů na území Ústeckého kraje, které v občanech Ústeckého kraje vyvolávají nevoli, je potřeba uvést informace na pravou míru. Následující vyjádření reaguje také na výroky, které padly na teplickém a litoměřickém shromáždění obyvatel. PODÍVEJTE SE TAKÉ NA VIDEO.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.11.2011Ústecký kraj objedná na Šluknovsku víkendové vlaky
Rada Ústeckého kraje rozhodla o dodatečném objednání osobních vlaků na lince U27 Rumburk – Mikulášovice. I přes původní souhlas obcí s neobjednáním vlaků a nabídkou autobusové linky se silnějším potenciálem přestupních vazeb zástupci obcí podél dotčené trati a turistických organizací požadovaly zachování stávajícího stavu v objednávce vlaků. Rada kraje proto jejich přání vyhověla.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.11.2011Kraj se vyjádří k vládnímu návrhu loterijního zákona
Rada Ústeckého kraje se zabývala reakcí na novou a nově navrhovanou úpravu loterijního práva. Příprava legislativní iniciativy k loterijnímu zákonu je velmi složitou záležitostí vzhledem k tomu, že neustále dochází k podávání různých návrhů v rámci legislativního procesu. Ústecký kraj proto zatím nebude připravovat svůj nový návrh zákona, ale bude připomínkovat návrh vlády.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.11.2011Ústecká škola zve na výstavu o kapce
Střední průmyslová škola chemická a stavební Ústí nad Labem uspořádala ve spolupráci s Ústavem fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského Akademie ČR výstavu pod názvem „Příběh kapky“. Je věnována prvnímu nositeli Nobelovy ceny akademiku Jaroslavu Heyrovskému. Zájemci ji mohou navštívit až do Vánoc.
Mgr. Alena Tichá
14.11.2011Ústecká střední škola na stránkách časopisu Rodina a škola
V podzimním vydání časopisu „Rodina a škola“ se v rámci ankety měl možnost vyjádřit mimo jiné i ředitel Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem Vítězslav Štefl. Jelikož redakce si vybírá ze všech škol v České republice, považuje ředitel možnost prezentovat své aktivity v tomto periodiku za velký úspěch.
Mgr. Alena Tichá
13.11.2011Upozornění na možnost výskytu smogové situace
Podle krajského regulačního řádu je vyhlášen signál UPOZORNĚNÍ - upozorňujeme, že v nejbližších hodinách je možnost výskytu smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 a tedy možnost vyhlášení signálu regulace. Vyhlašujeme signál upozornění pro Ústecký kraj. Platnost signálu je od 15.15 hodin dne 13. 11. 2011 do odvolání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2011Koncert vítězů 44. Virtuosi per musica di pianoforte
V pátek 11.listopadu večer se v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem představili na galakoncertu vítězové 44. ročníku mezinárodní soutěže mladých klavíristů Virtuosi per musica di pianoforte.
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.11.2011Kraj odmítá odpovědnost za státní zakázku likvidace kalů z Ostravy
Při páteční teplické i sobotní litoměřické demonstraci proti kalům z Ostravy zazněly opět neoprávněné výtky vůči vedení Ústeckého kraje. Hejtmanka Jana Vaňhová odmítá tvrzení, že by byla jakkoli spoluodpovědná za státní zakázku likvidace ostravských kalů v Ústeckém kraji. „Nejsem podepsána pod žádným rozhodnutím, které by mělo znamenat ohrožení životního prostředí v našem kraji, a platí to i o případu kalů. Stále považuji vládou dříve určené řešení likvidace ostravských lagun za špatné, stát rozhodoval o likvidaci kalů v našem kraji bez naší účasti,“ uvedla Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.11.2011Vedení kraj se ohrazuje proti slovům poslance
Vedení Ústeckého kraje se ohrazuje proti nepravdivému tvrzení poslance Jiřího Šlégra.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.11.2011Váleční veteráni a jedenáctý listopad
Dne válečných veteránů bylo vzpomenuto i v krajském městě Ústí nad Labem. V městských sadech uspořádaly pietní akt Krajské vojenské velitelství a Československá obec legionářská. K pomníku položil kytici také krajský zastupitel Oldřich Bubeníček.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.11.2011Tepličtí gymnazisté na kalokagatii v Turanech
Dne 27. října se zúčastnili žáci Gymnázia Teplice, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, sportovně-vědomostní soutěže „Župná kalokagatia“. Uskutečnila se v Turanech na Slovensku.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.11.2011Občané vyjadřují podporu Ústeckému balíčku
S nečekaně silným ohlasem se setkala legislativní aktivita Ústeckého kraje, která má výrazně přispět k řešení problémů v soužití s nepřizpůsobivými občany. Lidé z celé České republiky vyjadřují podporu Ústeckému balíčku a každý den přicházejí nové pozitivní ohlasy v mailech i dopisech. Ústecký kraj v této souvislosti připomíná, že občané Ústeckého kraje mohou ještě tři týdny podpořit Ústecký balíček svým podpisem petice na městských a obecních úřadech.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.11.2011Ústecký kraj se stal oblíbenou destinací - kampaně přilákaly turisty na sever Čech
Ústecký kraj ve třetím čtvrtletí 2011 zaznamenal podle dat ČSÚ nejvyšší nárůst počtu příjezdů turistů v České republice a ubytoval o 20,8 % více hostů. Ani dvě předchozí čtvrtletí na tom nejsou jinak. V prvním čtvrtletí byl s 25 % nárůstem příjezdů nových turistů jasný favorit a ve druhém čtvrtletí skončil druhý za Prahou. Turisté o našem kraji vědí, zajímá je, vrací se. Z pohledu cestovního ruchu opomíjený kraj, často vnímaný jako šedivý a špinavý, najednou jako Fénix roztáhl křídla a předvedl netušené krásy, zážitky a pohostinnost. Co stojí za takovýmto úspěchem?
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.11.2011Krajský úřad Ústeckého kraje se ohrazuje proti článku o furanu
Krajský úřad Ústeckého kraje se důrazně ohrazuje proti článku zveřejněnému dne 4. listopadu 2011 v Ústeckém deníku pod titulkem „Seznamte se: Furan! Částice, která vás nejspíš zahubí“ a poslal v této souvislosti Okresnímu státnímu zastupitelství v Ústí nad Labem oznámení o skutečnostech nasvědčujících spáchání trestného činu. Krajský úřad Ústeckého kraje sděluje občanům, že tento článek je nepravdivý a v souvislosti se spalováním ostravských kalů v čížkovické cementárně občanům žádná taková rizika nehrozí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.11.2011Nejlepší dopravce roku 2011 bude znám v úterý
V úterý 15. listopadu 2011 večer budou v Ústí nad Labem vyhlášeny výsledky ankety Dopravce roku 2011. Obyvatelé Ústeckého kraje mohli o nejlepším dopravci hlasovat v září a říjnu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.11.2011První investor ve staňkovickém rozptylu
Ústecký kraj získal do průmyslové zóny Triangle v pořadí již osmého investora. První český investor se bude zabývat výrobou granulátu recyklací gumové pryže.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.11.2011Na krajském úřadě se mluvilo o životě za branou věznice
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se odehrála konference z oblasti sociálních služeb na téma „Za branou věznice“. Nad konferencí určenou zejména pro sociální pracovníky, převzala záštitu krajská radní Jana Ryšánková. Netradiční téma oslovilo kromě odborné veřejnosti také studenty, kteří se o tuto problematiku zajímají.
Mgr. Alena Tichá
10.11.2011Zahájení Virtuosi per musica di pianoforte
Už čtyřiačtyřicátý ročník mezinárodní soutěže mladých pianistů byl ve středu večer zahájen v Ústí nad Labem. Klání Virtuosi per musica di pianoforte se účastní 34 talentovaných interpretů z deseti zemí tří kontinentů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.11.2011Hotelová škola v Teplicích převzala prestižní cenu
Výroční cenu „Hotelová škola roku 2011“ uděluje každoročně Asociace hotelů a restaurací ČR (dále AHR). Letos ji na výroční konferenci v Mikulově získala teplická škola, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje. AHR je jednou z největších a nejvlivnějších profesních organizaci v republice.
Mgr. Alena Tichá
9.11.2011Otevřené dveře roudnického centra Matýsek
V roudnickém Centru Matýsek bylo úterý 8. listopadu ve znamení Dne otevřených dveří. Přítomni byli vedle spousty maminek s dětmi i radní Ústeckého kraje Jana Ryšánková a starosta Roudnice nad Labem Vladimír Urban.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém