Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 17  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.10.201517. Dny české a německé kultury s Ústeckým krajem v Drážďanech
V sobotu 24. října 2015 se Ústecký kraj prezentoval v rámci 17. Dnů české a německé kultury v Drážďanech. V průběhu celého dne se mohli návštěvníci nákupního komplexu Centrum Galerie seznámit s turistickou nabídkou a zajímavostmi našeho regionu. Krajský stánek společně s Destinačními agenturami Krušné hory a České Švýcarsko připravil množství propagačních materiálů v německém jazyce a nechyběla ani ochutnávka regionálních specialit. Od nákupního shonu odváděl kolemjdoucí i netradiční kulturní program, který zajišťoval folklorní soubor Lužičan z Krásné Lípy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.10.2015Příprava „Německého dne turistiky 2016“ v Sebnitz
Na pozvání poslance Spolkového sněmu a předsedy Svazu turistů Saského Švýcarska pana Klause Brähmiga se dne 23. října hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zúčastnil v Sebnitz prezentace připravovaného Německého dne turistiky 2016. Prezentace se konala v prostorách manufaktury na výrobu umělých květin. Akce se zúčastnil též děčínský senátor Zbyněk Linhart.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.10.2015Hejtman jednal o dopravní obslužnosti na Děčínsku a Rumbursku
Hejtman Oldřich Bubeníček se v pátek 23. října setkal v Benešově nad Ploučnicí se starostou Filipem Ušákem a ve Starých Křečanech se starostou Františkem Moravcem a občany. Jednání se zúčastnila provozní náměstkyně Správy a údržby silnic ÚK Lenka Holovská a pracovník odboru dopravy KÚÚK Pavel Matouš. Ve starých Křečanech se k jednání připojila i vedoucí odboru sociálních věcí KÚÚK Petra Lafková.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.10.2015Ústecký kraj a jeho památky zářily opět na veletrhu v Praze
Další ročník oborového veletrhu PAMÁTKY 2015, který se nesl pod heslem „Dejme minulosti budoucnost!“, se uskutečnil v Křižíkových pavilónech na holešovickém výstavišti v Praze ve dnech 22. - 23. října 2015. Slavnostního zahájení se zúčastnila také členka Rady Ústeckého kraje paní Jitka Sachetová, která má v kompetenci oblast kultury a památkové péče.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2015V Mostě byli oceněni dárci krve zlatým křížem červeného kříže
Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) Teplice a Ústecký kraj v sobotu 24. října ocenily v Mostě více než čtyřicet bezpříspěvkových dárců krve, kteří překročili hranici 120 odběrů krve. Slavnostního dopoledne se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, jeho náměstek Stanislav Rybák a generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2015Čeští kardiologové se zúčastnili prestižní konference
Kardiologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem uspořádala v pátek 23. října 2015 „12. Ústecký kardiologický den“ v prostorách ústeckého hotelu Clarion. Hlavním tématem letošního ročníku byly novinky v léčbě kardiovaskulárních a strukturálních onemocnění srdce. Návštěvníci konference poprvé v České republice shlédli přímý přenos náhrady aortální chlopně perkutánní cestou s použitím nové chlopenní náhrady. Konference se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.10.2015Ústecký kraj poděkoval hasičům, policistům a záchranářům již počtvrté
Ve středu 21. října předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na děčínském zámku více než dvě desítky medailí. Záslužnou medailí Ústeckého kraje byli oceněni členové krajských složek Integrovaného záchranného systému a předány byly také Medaile hejtmana. Záslužné medaile Ústeckého kraje se udělují již od roku 2012 na základě nominací velitelů jednotlivých složek.
Mgr. Markéta Voleníková
22.10.2015Pietního aktu prezidentů ČR a Státu Izrael se zúčastnil náměstek hejtmana Stanislav Rybák
Izraelský prezident Reuven Rivlin, který je v tomto týdnu na návštěvě České republiky, uctil ve čtvrtek 22. října v Terezíně památku obětí druhé světové války. Společně s českým prezidentem Milošem Zemanem položil věnce na Národním hřbitově. Pietního aktu se za vedení Ústeckého kraje účastnil zástupce hejtmana Stanislav Rybák, který se pozdravil s oběma prezidenty.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.10.2015Hejtmanův pohár za sportovní aktivity převzala škola ze Žalan
V úterý 21. října převzali zástupci škol, které nejlépe uspěly v soutěži sportovních dovedností, kde si žáci prověřují tělovýchovnou všestrannost, Hejtmanův pohár. Ten předal školám hejtman Oldřich Bubeníček spolu s náměstkyní Janou Vaňhovou. Organizátorem celostátní soutěže je Asociace amatérských sportů ČR (AAS).
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.10.2015Prezident společnosti Nexen Tire Czech navštívil hejtmana
Hejtman Oldřich Bubeníček dnes přijal prezidenta společnosti Nexen Tire Corporation Czech. Pan Kyu Uk Kim předal hejtmanovi oficiální pozvání k návštěvě sídla firmy Nexen v jihokorejském Pusanu a jeho základního závodu na výrobu pneumatik. Nexen Tire je největším investorem v krajské průmyslové zóně Triangle, kde se 1. října 2015 odehrál ceremoniál symbolického zahájení stavby.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.10.2015Druhé zasedání řídícího výboru zimní olympiády dětí a mládeže v Ústeckém kraji
Ve středu 21. října se uskutečnilo v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje zasedání řídícího výboru Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které ve dnech 17. až 22. ledna 2016 bude jako pořadatel hostit Ústecký kraj. Jednání řídil předseda výboru Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.10.2015Mistrovství České republiky v orbě bude příští rok v Peruci
Přinášíme níže fotografii s komentářem ze symbolického předání standardy v Dolním Újezdě, kde se v Pardubickém kraji konalo letošní republikové mistrovství v orbě. V roce 2016 bude Ústecký kraj pořadatelem Mistrovství České republiky v orbě, půjde již o 43. ročník. Za podpory Ústeckého kraje se v příštím roce společně se Společností pro orbu bude v Peruci konat tento republikový šampionát.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.10.2015Zámek Nový Hrad v Jimlíně roztančil již druhý zámecký ples
O uplynulé sobotě 17. října se v barokních prostorách Zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, uskutečnil 2. zámecký ples v novodobé historii zámku. Mezi významnými hosty nechyběli hejtman Ústeckého kraje, pan Oldřich Bubeníček s manželkou, radní pro kulturu a památkovou péči, paní Jitka Sachetová s manželem, ale i zástupci z lounského muzea, lounského archivu či lounské knihovny.
Mgr. Markéta Voleníková
19.10.2015Vláda rozhodla: V lomu Bílina se bude uhlí těžit dál, ale horníci na Mostecku zůstávají v nejistotě
Vláda se na výjezdním zasedání v Ústeckém kraji dne 19. října zabývala problémy, které život v regionu významně ovlivňují. Důležitými tématy byla zejména problematika sociálně vyloučených lokalit, podpora zaměstnanosti, územní limity těžby uhlí a obnova zalesnění Krušných hor. Za účasti krajských radních v čele s hejtmanem padlo rozhodnutí o prolomení těžebních limitů v lomu Bílina.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.10.2015Vláda rozhoduje v Ústí o důležitých problémech kraje
Vláda se na dnešním výjezdním zasedání v Ústeckém kraji zabývá zejména problémy, které se regionu nejvíce dotýkají. Hlavními tématy jsou problematika sociálně vyloučených lokalit, podpora zaměstnanosti, územní limity těžby uhlí a zalesňování Krušných hor.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.10.2015Myšák Bertík a pan B učili děti v Polepech bezpečnému chování v dopravním provozu
Do mateřské školky v Polepech na Litoměřicku zavítali v rámci preventivní kampaně Myšák Bertík a pan B (Bezpečný) se svým představením, které má děti předškolního věku poučit o bezpečnosti na silnicích. Formou hry jsou děti seznámeni se situacemi, které je mohou potkat jako chodce nebo cyklisty. Hlavní role se ujal zpěvák a spoluautor programu Josef Melen. Na představení se přišla podívat také radní pro kulturu Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Voleníková
16.10.2015Ústecký kraj chce zachovat trať  097, prioritou je ale dostavba dálnice
Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro dopravu Jaroslav Komínek se spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem sešli znovu u jednoho stolu, aby jednali o situaci kolem sesuvem poškozené oblasti pod kamenolomem v Dobkovičkách u stavby dálnice D8. Hlavním bodem schůzky byla i budoucnost železniční tratě 097 z Lovosic do Teplic, kterou právě sesuv poškodil.
Ing. Lucie Dosedělová
15.10.2015POZVÁNKA: Přijeďte se podívat do Skupic na den s koňmi
Sobota 24. října 2015 bude ve Skupicích u Postoloprt patřit především koním. Stěžejní akcí dne je Hubertova jízda, která povede okolo Skupic. Slavnostní zahájení s fanfárami lesních rohů Jaromíra Laksy a stužkování proběhne od 10:00 hodin před Statkem Pohoda. Diváci také uvidí křest malého hříbátka. Akce se uskuteční za finanční podpory Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Voleníková
14.10.2015Oslavy výročí Ohře skončí v říjnu na soutoku
Celoroční oslavy řeky Ohře se uzavřou symbolicky v místech, kde řeka končí svou více než třísetkilometrovou pouť – v Litoměřicích na soutoku s Labem. Program na Střeleckém ostrově v sobotu 24. října ukončí rok, kdy Destinační agentura Dolní Poohří připomínala řadou akcí 1210 let od první písemné zmínky o Ohři.
Mgr. Markéta Voleníková
13.10.2015Kraj realizoval rozsáhlou opravu dvou silničních tahů na Šluknovsku
Z Varnsdorfu do Krásné Lípy a z Rumburku do Šluknova se řidiči svezou po nových komunikacích. Ústecký kraj za rozsáhlou rekonstrukci zaplatil za přispění z fondu ROP soudržnosti Severozápad téměř 98 milionů korun. Radní Ústeckého kraje Jaroslav Komínek a Ladislav Drlý, spolu s ředitelkou ROPu Severozápad Janou Havlicovou a Zdeňkem Novákem, zástupcem společnosti Eurovia CS, která je zhotovitelem akce, dnes silnice II/265 a II/266 slavnostně pokřtili.
Ing. Lucie Dosedělová
13.10.2015Vláda pojede na druhé výjezdní zasedání, jednat bude v Ústeckém kraji
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky pojede příští týden již na své druhé výjezdní zasedání, jednat bude tentokrát v Ústeckém kraji. Hlavními tématy zasedání vlády ČR a Rady Ústeckého kraje bude problematika sociálně vyloučených lokalit, podpora zaměstnanosti, územní limity těžby uhlí či například zalesňování Krušných hor.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2015Charitativní večer Móda a hvězdy v Mostě podpořil Ústecký kraj
Nádherný večer plný krásy a módy zažili v sobotu 10. října návštěvníci Městského divadla v Mostě. Divadlo bylo pro tento večer plné k prasknutí, konala se tu totiž velká charitativní módní show Móda a hvězdy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2015Konference o rozvoji ekologické výchovy a udržitelného rozvoje v Ústeckém kraji
V září uspořádal Ústecký kraj akci pod názvem „Krajská konference EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) v Ústeckém kraji 2015“, která byla určena zejména koordinátorům EVVO pracujících na školách a školských zařízení Ústeckého kraje a dále zástupcům neziskových organizací působících v oblasti ekologické výchovy na území kraje. Konference proběhla ve dvou celcích – dopolední a odpolední blok, za účasti zhruba 100 účastníků sestávajících se ze školních koordinátorů a zástupců neziskových organizací.
Mgr. Markéta Voleníková
13.10.2015Úřad práce nabídne zájemcům práci na Lounsku, Žatecku i v SRN. Autobusy pojedou na burzu zdarma
Celkem 40 vystavovatelů z ČR, Německa a nabídka volných pracovních míst ve stavebnictví, zdravotnictví, telekomunikacích, v potravinářství, zahradnictví, textilním a plastikářském průmyslu nebo u Policie ČR či Vězeňské služby ČR. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, autobusy zajistil krajský úřad.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.10.2015Už ve středu zakončí letošní turistickou sezónu na Labské stezce
Destinační agentura České středohoří, o.p.s. ve spolupráci s Ústeckým krajem pořádá ve středu 14. října 2015 akci s názvem „Zakončení turistické sezóny na Labské stezce 2015“ v přístavišti (Velká Mlýnská) v Litoměřicích. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro celou rodinu, jízdu vláčkem či na večerní koncert Dana Bárty & En.Drua.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 17  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém