Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 23  další stránka >
 
 • ZdrávkaÚstecká „zdrávka“ hostila konferenci STUDENTLAB 2016 (30.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem uspořádala za mezinárodní účasti již 20. ročník Celostátní konference zdravotních laborantů a laboratorních asistentů STUDENTLAB 2016.

 • webProjektové setkání ChemMultimodal ve Varšavě (29.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Pracovním setkáním ve Varšavě za účasti delegace odborníků z krajského úřadu se naplňují aktivity projektu ChemMultimodal, jehož partnerem je i Ústecký kraj. Jak se ukázalo, jedním z problémů je nedostatečná nabídka dopravních služeb.

 • Znak PoliciePolicie zřídila novou skupinu zaměřenou proti terorismu (29.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Jako součást opatření proti nelegální migraci je nejen ochrana státní hranice proti migrační vlně, ale i opatření proti prostupnosti extrémistických jednotlivců či členů teroristických organizací. Proto byla policejním prezidentem Tomášem Tuhým zřízena metodická skupina Podpora.

 • webÚstecký kraj zahájil předvánoční období (28.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a litoměřického biskupa Jana Baxanta proběhl v neděli v překrásných a do posledního místa zaplněných prostorách opatského chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Oseku již třetí Adventní koncert Ústeckého kraje, kterého se zúčastnili obyvatelé regionu a významné osobnosti veřejného života. Čtyřtýdenní období předcházející vánočním svátkům zahájil Oldřich Bubeníček také zapálením svíce na adventním věnci.

 • mzobPrezident Miloš Zeman zakončil návštěvu Ústeckého kraje na Lounsku (25.11.2016)
  Pátek 25. listopadu byl třetím a posledním dnem pobytu prezidenta ČR Miloše Zemana v Ústeckém kraji. Dopoledne zamířil z Ústí nad Labem nejprve do Vršovic u Žatce k armádní střelnici. V Podbořanech pak třídenní návštěvu zakončil po setkání s místními zastupiteli a občany tiskovou konferencí. Prezidenta doprovázel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
  Prohlédněte si fotografie.

 • ZemanLibochovice přivítaly vřele prezidenta Zemana (25.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Druhý den své návštěvy zakončil prezident ČR Miloš Zeman v Libochovicích na Litoměřicku. Pro občany města poblíž Hazmburku byla přítomnost hlavy státu velkým svátkem. Lidé zaplnili náměstí, na kterém vystoupil na začátku 60. let minulého století do dnešní doby jediný nejvyšší státník - československý prezident Antonín Novotný.

 • moPrezident Zeman navštívil společnost Mondi ve Štětí (24.11.2016)
  V rámci druhého dne své návštěvy v Ústeckém kraji zavítal prezident Miloš Zeman ve čtvrtek 24. listopadu dopoledne do společnosti Mondi Štětí, a.s. Při této příležitosti se setkal s vedením společnosti a jeho zaměstnanci. Diskuse se zúčastnili také studenti Střední školy a Vyšší odborné školy obalové techniky Štětí, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Prezidenta doprovázel hejtman Oldřich Bubeníček.

 • DiplomÚstecký kraj bodoval s projektem na galavečeru v Praze (24.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ústecký kraj každoročně přihlašuje projekt z oblasti informačních technologií ve veřejné správě do soutěže Egoverment the best. V letošním ročníku soutěže „Egoverment the best 2016 - Deloitte“ byl přihlášen projekt Pasportizační systém nemovitého majetku Ústeckého kraje, který byl realizován v součinnosti s dodavatelskou firmou T-Mapy, spol. s r.o.

 • webPrvní den své návštěvy zavítal prezident Zeman do Teplic a Krupky (23.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Teplice a Krupka byly na programu prvního dne prezidentské návštěvy Ústeckého kraje. Spolu s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem zavítal Miloš Zeman do lázeňského města, kde v hotelu Prince de Ligne poobědval s poslanci a senátory zvolenými za Ústecký kraj, poté se prezidentská kolona přesunula do nedaleké společnosti Hit Office, která patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory kancelářských a školních potřeb z papíru, kartonů a lepenek.

 • mzZačala třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji (23.11.2016)
  Ve středu 23. listopadu zahájil dopoledne svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Středu stráví na Ústecku a Teplicku a postupně během dalších dvou dnů navštíví i Litoměřicko a Lounsko. Návštěvu zakončí prezident Miloš Zeman v pátek v Podbořanech.

 • KonferenceNa dopravní komisi o školení řidičů i přeshraničních autobusových linkách (23.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V sídle německé části euroregionu ve Freibergu se sešla dopravní komise. Kromě informací o realizaci programu Interreg V-A a Fondu malých projektů byly na programu jednání připravovaná dopravní konference a hlavně aktuální dopravní situace v celém euroregionu. Komise se za Ústecký kraj zúčastnil náměstek pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Komínek.

 • vvDalší krok ke zlepšení dopravy do průmyslové zóny Triangle (22.11.2016)
  Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uvedlo v úterý 22. listopadu 2016 do provozu obchvat obce Velemyšleves a přemostění Chomutovky na silnici I/27, která míří z Mostu do Žatce a návazně do průmyslové zóny Triangle. Otevření nového úseku v délce 2,6 km se zúčastnil ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a představitelé investora, zhotovitele a samosprávy.

 • webNa kraji proběhl seminář k národním dotačním programům pro rok 2017 (22.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Seminář pro žadatele o dotace z národních programů pro rok 2017 zaměřených na podporu venkova připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (MMR) ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Ústeckého kraje (RSK ÚK). Počátkem týdne se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje sešlo téměř devadesát zájemců z řad zástupců obcí, destinačních agentur, akčních skupin i pracovníků krajského úřadu.

 • obStaronovým hejtmanem Ústeckého kraje byl zvolen Oldřich Bubeníček (21.11.2016)
  V pondělí 21. listopadu se konalo ustavující zasedání nového Zastupitelstva Ústeckého kraje, které vzešlo z krajských voleb konaných ve dnech 7. a 8. října 2016. Po složení slibu zastupitelů následovala volba hejtmana, jeho náměstků a dalších členů Rady Ústeckého kraje (RÚK) a volba předsedů výborů Zastupitelstva Ústeckého kraje (ZÚK). Hejtmanem byl ve veřejném hlasování zvolen Oldřich Bubeníček, pro kterého hlasovalo 28 zastupitelů.

 • webKovářská v Krušných horách hostila šachové juniory (19.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v kategoriích do 18 a 20 let (D18/D20) a Polofinále Mistrovství České republiky juniorů (H18/H20) hostila v průběhu uplynulého týdne obec Kovářská. Na závěr turnaje zavítal v sobotu odpoledne mezi mladé šachisty s vnučkou i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterým také spolu se zástupci Šachového svazu České republiky předal ceny a věcné dárky.

 • webV Lovosicích otevřeli Maďarské kulturní centrum (19.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Slavnostní otevření Maďarského kulturního centra, které v rámci Výboru pro národností menšiny finančně podpořil také Ústecký kraj, předcházelo v pátek večer již čtvrtému ročníku Operetního večera, který pořádá lovosická organizační jednotka Svazu Maďarů žijících v Českých zemích. Přestřižení pásky v barvách maďarské trikolory se spolu s tajemníkem maďarského velvyslanectví Miklósem Márvanym a předsedkyní Svazu Maďarů žijících v Českých zemích Annou Rákoczi zúčastnila radní kraje pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. Návštěvníky Operetního večera v Kulturním středisku Lovoš v Lovosicích pozdravil hejtman Oldřich Bubeníček, který se jej zúčastnil spolu s manželkou.

 • hhCvičení ZDROJE 2016 prověřilo povodňovou připravenost (19.11.2016)
  Ve dnech 8. - 9. listopadu proběhlo dvoudenní cvičení ZDROJE 2016, které mělo zmapovat, jak jsou česká města připravena na řešení krizových situací. Cvičení vedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a bylo zaměřeno na pomoc při povodních.

 • FestUpInovační centrum Ústeckého kraje oslavilo první narozeniny FestUpem (18.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na 400 spokojených účastníků, víc než 20 firem z řad úspěšných start-upů i zavedených globálních firem a zástupci zvučných jmen společností jako Google, Microsoft či Airbnb - to je stručná charakteristika festivalu start-upů s názvem FestUp.

 • ksKoaliční smlouva pro Ústecký kraj je podepsána (15.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V úterý 15. listopadu byla v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje podepsána povolební koaliční smlouva. Trojkoalici tvoří KSČM, ČSSD a koaliční uskupení SPD-SPO a bude mít v zastupitelstvu většinu 28 hlasů. Ustavující zasedání zastupitelstva kraje se uskuteční v pondělí 21. listopadu, kde kromě dalších bodů programu proběhne volba hejtmana a členů rady. Text smlouvy je připojen k této zprávě.

 • webV Děčíně se sešli experti na duální odborné vzdělávání (15.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Problematika duálního odborného vzdělávání na vyšších odborných školách v tuzemsku a na profesních akademiích v sousedním Německu byla stěžejním tématem pracovní skupiny, jejíž účastníci se sešli v prostorách Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy strojní, stavební a dopravní v Děčíně, jež je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Na jednání se vedle zástupců kraje sešli pracovníci německého velvyslanectví, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zástupci vysokých škol i zaměstnavatelů z obou stran hranice, stejně jako zástupci profesních organizací obou zemí.

 • Mapa linek„Rodina“ Dopravy Ústeckého kraje se od prosince rozrůstá o městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu (14.11.2016)
  Integrace veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračuje tarifním sjednocením v dalších velkých městech. Od 11. prosince se připojují městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu k tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Do života se tak uvádí podzimní rozhodnutí Rady Ústeckého kraje a rad uvedených měst. Tato města se přidávají k Teplicím, Ústí nad Labem, Děčínu a Bílině a rozšiřují pomyslnou rodinu integrovaných městských doprav v Ústeckém kraji.

 • fotoVítězství v krajském kole soutěže Talenty pro firmy (14.11.2016)
  Ve středu 9. listopadu se ve sportovní hale v Chomutově odehrálo krajské kolo odborné soutěže Talenty pro firmy - "T-Profi". Soutěž měla žákům základních a středních škol a rodičům i veřejnosti ukázat, co všechno se skrývá pod pojmem technické obory a jaký zájem o tyto mladé techniky mají firmy, jejichž odborníci byli i fyzicky zapojeni do soutěžních týmů jako kapitáni.

 • MTF 2016Polské družstvo na tanečním festivalu v Ústí vyhrálo soutěž Visegrádské čtyřky (13.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  47. ročník Mezinárodního tanečního festivalu zasazeného do Rodinného stříbra Ústeckého kraje hostí po tři dny krajské město Ústí nad Labem. Dnes vrcholí finálová klání Open Senior v latině a standardu, ale již v sobotu byly na programu hlavní soutěže včetně Mistrovství týmů zemí Visegrádské skupiny v tanečním sportu.

 • fotoTepličtí kuželkáři už koulí v novém (12.11.2016)
  V sobotu 12. listopadu byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná kuželna v Teplicích. Během několika měsíců prošla kuželna kompletní modernizací. A za sebou má již několik tréninkových hodů. Otevření se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho 1. náměstek Stanislav Rybák.

 • fotoV pořadí 49. ročník mezinárodní klavírní soutěže ovládla mladá pianistka z České republiky (12.11.2016)
  Ústeckým divadlem zazněl koncert vítězů prestižní mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Mezi 61 účastníky z 15 zemí Evropy se absolutním vítězem stala Sára Smoliarová. Dvoudenní soutěž mladých klavíristů vyvrcholila právě slavnostním předáváním cen vítězům a poté následovalo jejich vystoupení. Mezi předávajícími byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Generálním partnerem akce se stala společnost Net4Gas.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém