Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 28  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.9.2012Ústecký balíček: Hlasování Poslanecké sněmovny je ostudné
Pravicoví poslanci při včerejším hlasování o tzv. Ústeckém balíčku prokázali, že je problémy obyčejných lidí nezajímají. To, že dvě ze tří předkládaných právních úprav, a to novela trestního zákoníku společně se zákonem o přestupcích a nový zákon o sociálním bydlení, nebyly v rámci druhého čtení postoupeny k projednání v příslušných výborech, je ostudné rozhodnutí. Vláda systematicky a dlouhodobě podkopává veškeré snahy krajů, které mají řešit každodenní problémy a starosti slušných občanů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.9.2012Bezpečnostní konference Ústeckého kraje se zaměřila na sociálně vyloučené lokality
Téměř polovina občanů Ústeckého kraje se podle agentury STEM/MARK domnívá, že v horizontu dvou až tří let se situace v sociálně vyloučených lokalitách zhorší. Ústecký kraj rozhodně nechce tento vývoj připustit. Proto se dnešní bezpečnostní konference, kterou svolala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, zaměřila především na problematiku sociálně vyloučených lokalit, a to nejenom z pohledu bezpečnosti. Bezpečnostní konference se mimo jiné zúčastnil i policejní prezident Martin Červíček, náměstci Ministerstva vnitra ČR a Ministerstva spravedlnosti ČR, zástupci Policie ČR nebo Agentury pro sociální začleňování.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.9.2012Škola v Hamru oslavuje díky truhlářům prvenství
Střední odborná škola v Litvínově-Hamru si díky svým žákům připsala minulý týden další úspěch. Truhláři Marek Hulla a Zbyněk Pešek se zúčastnili mezinárodního finále 16. ročníku soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO a vybojovali si první místo. Do soutěže „Hvězda 16. ročníku“ postoupili z jarního regionálního kola v Litoměřicích.
Mgr. Alena Tichá
24.9.2012Putování Českosaským Švýcarskem – o krok blíž k seznamu UNESCO
Českosaské Švýcarsko, jedna z nejcennějších přírodních oblastí Evropy, usiluje o zápis na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO. Už několik let probíhají jednání a diskuze na české i saské straně za účasti odborníků i politiků, starostů a představitelů různých zájmových spolků.
Mgr. Alena Tichá
23.9.2012Ústecký kraj trvá na zachování počtu akutních lůžek
Ústecký kraj stále trvá na zachování počtu akutních lůžek v regionu. Podpora kraje se vztahuje nejenom na nemocnice sdružené v rámci akciové společnosti Krajská zdravotní (Nemocnice v Ústí nad Labem, Chomutově, Mostě, Teplicích a Děčíně), ale rovněž na nemocnice městské či soukromé. Již dříve se Zastupitelstvo Ústeckého kraje vyjádřilo například pro zachování nejenom Žatecké nemocnice, ale také Podřipské nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.9.2012Operace jako ze sci-fi: Robotická chirurgie již čtyři roky realitou v Ústeckém kraji
Robotická chirurgie není sci-fi, ale již čtyři roky realita v Ústeckém kraji. Od srpna 2008, kdy byl v Masarykové nemocnici v Ústí nad Labem robotem da Vinci operován první pacient, podstoupilo chirurgický zákrok robotem dalších více než 1000 pacientů. Vzhledem k maximální šetrnosti vůči pacientům, přesnosti a výrazně lehčí pooperační péči má robotická chirurgie plnou podporu vedení Ústeckého kraje, které po dohodě se zdravotními pojišťovnami předpokládá její další rozšiřování.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.9.2012Ústecký kraj dosáhnul mimořádného úspěchu
Ústecký kraj se stal nejúspěšnějším regionem v celé České republice za poslední čtyři roky. Podle analýzy Vysoké školy ekonomické v Praze dosáhnul Ústecký kraj v posledních letech nejlepší výsledky v ekonomickém i sociálním rozvoji. O konečných výsledcích rozhodovaly například ukazatele změn míry nezaměstnanosti či počtů obchodních společností a plátců DPH v jednotlivých krajích. Mezi silné stránky Ústeckého kraje patří zejména relativně pozitivní trendy týkající se trhu práce a zvyšující se podnikatelský zájem o region. Kraj zabodoval i zvýšením podílu vysokoškoláků zaměstnaných v kraji a zvyšujícím se podnikatelským zájmem o region.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.9.2012Po Ústeckém kraji bez auta
Jako svůj tradiční příspěvek k Evropskému týdnu mobility připravil Ústecký kraj již po páté odborný seminář o dopravní obslužnosti. Zúčastnili se zástupci ostatních krajů, dopravců, krajských koordinátorů dopravy či zaměstnatelů a objednatelů, aby prodiskutovali aktuální trendy v poskytování veřejné dopravy.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.9.2012Sto tisíc na terezínské varhany
V neděli 16. září se konal v litoměřickém divadle první ročník celonárodního benefičního projektu Ivy Klusalové (pořadatelka Příbramských hudebních večerů) a Edity Adlerové nesoucí název Musica Tereziana.
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.9.2012Konference „Krušné hory – přeshraniční montánní krajina“
Konference Programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007-2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko se uskuteční 25. září od 09:30 hodin v konferenčním sále Manufaktury snů (Manufaktur der Träume), v Annaberg-Buchholz.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.9.2012Průzkum: Problémy sociálně vyloučených lokalit jsou o česko-romském soužití. Kraj se snaží přispívat k řešení této situace
Problém vyloučených lokalit je především problémem česko-romského soužití, tj. problémem etnickým a kulturním. Lidé žijící poblíž těchto lokalit mnohem častěji považují česko-romské soužití za velký problém Ústeckého kraje. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění agentury STEM/Mark, který má Ústecký kraj k dispozici. Hlavním nositelem napětí v česko-romských vztazích jsou podle respondentů sami Romové, a to zejména neochotou přizpůsobit se. V tom se shodují ve výzkumu všechny sociodemografické skupiny populace Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.9.2012Poslední letošní akce v rámci projektu Atletika pro děti
Závěrečné sportovní odpoledne si užilo na 700 dětí z mateřských a základních škol v Klášterci nad Ohří, což byla poslední letošní akce uspořádaná Ústeckým krajem ve spolupráci s Českým atletickým svazem v rámci projektu Atletika pro děti aneb staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje. Malí sportovci si na stadionu vyzkoušeli osm atletických disciplín hravou a zábavnou formou.
Mgr. Alena Tichá
19.9.2012Ústecký kraj dosáhl největšího socioekonomického růstu z celé ČR za poslední čtyři roky
Společnost MasterCard přichází s výsledky již 5. ročníku unikátní studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze. V letošním roce se během první části projektu odborníci zaměřili na systémy veřejné dopravy v krajích, v druhé části se zabývali celkovým socioekonomickým rozvojem měst a krajů mezi lety 2008 a 2012. Na prvním místě v žebříčku se umístil Ústecký kraj, který zabodoval zejména zvýšením podílu vysokoškoláků zaměstnaných v kraji a zvyšujícím se podnikatelským zájmem o region. V žebříčku krajských měst se Ústí nad Labem umístilo na čtvrtém místě.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.9.2012Z jednání Okresní hospodářské komory Most
V pondělí 17. září 2012 se v Dostihovém klubu na mosteckém hipodromu uskutečnilo jednání Odborné sekce energetika při Okresní hospodářské komoře Most. Mezi pozvanými účastníky nechyběli představitelé významných těžařských, zpracovatelských a chemických společností, stejně jako političtí představitelé mosteckého a chomutovského regionu.
Mgr. Alena Tichá
17.9.2012Slavnosti cibule v Račeticích
V Račeticích na Žatecku se v sobotu 15. září pod záštitou hejtmanky Jany Vaňhové opět konaly Slavnosti cibule, které připravily pro návštěvníky bohatý program. Čekaly na ně soutěž o nejlepší cibulačku, výstava těžké zemědělské techniky na sklizeň cibule, dále domácí zvířata, tanky, motorky a mnoho dalšího. Ústecký kraj reprezentoval radní Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
18.9.2012Děčínská škola má nové šatny
Žáci Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, dostali na začátku letošního školního roku dárek. Jedná se o zrekonstruované prostory šaten, které jako zřizovatel školy podpořil Ústecký kraj.
Mgr. Alena Tichá
17.9.2012Děčín ovládla zahradnická a zemědělská výstava Libverda 2012
Již 23. ročník tradiční děčínské výstavy si nenechalo ujít během uplynulého víkendu více než osm tisíc návštěvníků ze širokého okolí. Slavnostního pátečního zahájení se za Ústecký kraj zúčastnili radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Jakubec a radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
Mgr. Alena Tichá
18.9.2012Ceny "Spokojený zákazník Ústeckého kraje" rozdány již podvanácté
Na krajském úřadě dnes odborná komise Sdružení českých spotřebitelů slavnostně předala ceny podnikatelům, které do ankety „Spokojený zákazník Ústeckého kraje“ za rok 2012 nominovali jejich spokojení zákazníci. Ústecký kraj pravidelně akci podporuje. Ocenění mohou vybraní podnikatelé užívat dva roky.
Mgr. Alena Tichá
18.9.2012Ústecký kraj hledá svého nejlepšího chemika
Od 20. září do 12. října proběhne mezi žáky základních škol v Ústeckém kraji první kolo soutěže o nejlepšího chemika. Tu pořádá Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s. a generálním partnerem je Ústecký kraj. Soutěž je dvojkolová, vítězové získají pěkné ceny (notebook, tablet, smartphone) a ti nejlepší se zúčastní na jaře republikového finále na univerzitě v Pardubicích.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.9.2012Zažijte pohádkovou úpravnu vody
Na středu 19. září připravily Severočeské vodovody a kanalizace a.s. Den otevřených dveří na své Úpravně vody Hradiště, která je poblíž Klášterce nad Ohří. Celá akce je pojatá pohádkově. Od 15 do 20 hodin budou malé i velké návštěvníky po areálu provázet pohádkové postavičky, které je budou seznamovat s procesem úpravy vody zábavnou formou.
Mgr. Alena Tichá
17.9.2012Ústecký kraj zatím nezaznamenal případ v souvislosti s metanolem
Přestože v regionu nebyl zatím zjištěn žádný konkrétní případ v souvislosti s metanolem, kontroly a spolupráce dotčených institucí pokračují intenzivně i nadále. Informoval o tom ředitel Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Josef Trmal na poslední Bezpečnostní radě Ústeckého kraje v tomto volebním období. Předsedkyní rady je hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
17.9.2012Pokuta nebo Bum Bác?
Preventivně bezpečnostní dopravní akce s tímto záhadným názvem proběhne zítra (18.9.) od 9 do 15 hodin na dálnici D8 ve směru na Německo (78. Kilometr, čerpací stanice Agip). Loni byla tato akce jako první ve celé republice u nás v kraji a to s velkým ohlasem. Akce je zaměřena na používání bezpečnostních pásů řidičů kamionů a autobusů, včetně kontroly lékárniček.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.9.2012Děti ve Štětí mají nové dopravní hřiště
Nové dopravní hřiště vyrostlo na zahradě Základní školy Ostrovní ve Štětí. Využívat ho budou nejenom žáci z této školy, ale také z celého města a okolí. Moderní areál si za Ústecký kraj přijely prohlédnout hejtmanka Jana Vaňhová a radní Jana Ryšánková. Právě kraj výstavbu hřiště podpořil z Fondu Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
16.9.2012Ústeckého půlmaratonu se zúčastnilo přes 3 000 běžců
Druhý ročník Ústeckého 1/2Maratonu se beze zbytku vydařil. Do rodinného běhu na 3 km se zaregitrovalo více než tisíc závodníků. Hlavního běhu (závod na 10 km, štafeta a půlmaraton) se pak zúčastnilo přes 2 300 borců. Keňský vytrvalec Henry Kiplagat dnes v Ústí triumfoval v hlavním závodě. Ústecký kraj byla patronem této jedinečné sportovní akce. Přinášíme fotoreportáž.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.9.2012V Jirkově bylo otevřeno zrekonstruované náměstí
Dnes se uskutečnilo v Jirkově slavnostní symbolické předání náměstí Dr. Edvarda Beneše po rozsáhlé rekonstrukci. Na pozvání starosty Jirkova Radka Štejnara se symbolického předání námětí a přestřižení pásky zúčastnila hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém