Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 567 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
13.10.2010Výstavba plynovodu Gazela bude zahájena v Brandově
V Brandově, obci na Mostecku, na samé hranici se Spolkovou republikou Německo, se ve čtvrtek 14. října uskuteční slavnostní akt položení základního kamene nové předávací stanice budoucího plynovodu Gazela.
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.10.2010Druhý ročník dětské drakiády na Erbenově vyhlídce
O víkendu se na stráni pod Erbenovou vyhlídkou na Severní Terase v Ústí nad Labem uskutečnila dětská drakiáda. Akce se konala za finanční podpory Ústeckého kraje a pod záštitou náměstka hejtmanky Ústeckého kraje Arna Fišery.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2010Labská stezka v Ústeckém kraji získala pochvalu
V polovině září zahájila svou cestu Tour de Labe handicap 2010, která odstartovala u pramene řeky Labe nad Labskou boudou v Krkonoších a končila v Děčíně. Cílem jízdy bylo zmapování bariér a překážek na Labské stezce. Členy týmu Tour byli kromě cyklistů také vozíčkáři, kteří trasu absolvovali na kolech s ručním pohonem, tzv. handbike.
Mgr. Alena Tichá
11.10.2010Předání herních prvků pro vítěze soutěže „Skleněná popelnice“
Hlavní cenou pro 1. místo v soutěži měst a obcí Ústeckého kraje v třídění odpadů „Skleněná popelnice“ v kategorii Město a kategorii Obec je poukázka v hodnotě 50 000 korun na herní prvky, tedy zařízení dětských hřišť či parků, které pak slouží obyvatelům daného města či obce. Z nových herních prvků se již těší v místech výherců soutěže.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.10.2010Přilepšení seniorům z programu Ústeckého kraje
Klášterec n. O.: 545 tisíc, Vejprty: 305 tis., Jirkov: 460 tis. a Chomutov: 775 tisíc korun. To je výčet peněz, které formou symbolického šeku předala hejtmanka Jana Vaňhová v domovech pro seniory, které v těchto městech patří pod městské správy či ústavy sociálních služeb.
Mgr. Zbyněk Šebesta
10.10.2010Ústecký kraj oslavil na benefiční akci své desáté narozeniny
Páteční slavnostní večer v chomutovském divadle byl věnován desátému výročí vzniku krajů, tedy i kraje ústeckého. Pestrý komponovaný pořad přiblížil divákům historii i současnost kraje. Výtěžek z dobrovolného vstupného této benefiční akce ve výši 68 tisíc korun předala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová děčínskému primátorovi Vladislavu Raškovi. Dar je určen obcím Děčínska, které byly postiženy srpnovými povodněmi.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.10.2010Ústecký kraj na 8. kongresu ECRN
Jako každoročně se i letos ve čtvrtek 7. října 2010 konal 8. kongres ECRN (Evropské sítě chemických regionů) s podtitulem „Úvahy a komentáře k doporučením skupiny na nejvyšší úrovni (High Level Group) ke konkurenceschopnosti evropského chemického průmyslu“.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.10.2010České Švýcarsko se představilo na výstavě v Bruselu
Evropský parlament hostí ve výstavních prostorách Yehudi Menuhin v týdnu od 4. do 8. října 2010 výstavu České Švýcarsko – Evropská excelentní destinace, kterou připravil Ústecký kraj. Zahájení výstavy se zúčastnil Radek Vonka, radní kraje pro cestovní ruch, regionální rozvoj a evropské projekty.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2010Pozvánka na seminář
Centrum uznávání a celoživotní učení Ústeckého kraje o.p.s. připravilo seminář pro střední odborné školy, střední odborná učiliště a konzervatoře v Ústeckém kraji „Problematika vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami“, který se koná dne 21.10.2010 na Obchodní akademii v Ústí nad Labem. Více informací včetně přihlášky a programu na www.centrum-uznavani.cz.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2010Výbor regionů za účasti hejtmanky Jany Vaňhové
Evropská komise a Evropský parlament společně hostily 86. plenární zasedání Výboru regionů, které proběhlo v Bruselu od 4. do 6. října 2010. Jako každoročně bylo navázáno na program Open Days 2010, neboli Evropského týdne regionů a měst, a zúčastnila se ho také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.10.2010Ústecký kraj bude mít na svém území novou naučnou stezku
Ve Šluknovském výběžku na území Ústeckého kraje bude již zítra slavnostně otevřená nová Naučná stezka Dymník, která povede z Rumburku a zavede návštěvníky k zajímavostem a přírodním krásám této oblasti. Novou stezku připravily pro turisty Lesy ČR.
Mgr. Alena Tichá
6.10.2010Bruselské „otevřené dny“
I v letošnímroce se delegace Ústeckého kraje v čele s hejtmankou Janou Vaňhovou zúčastnila akce Open Days 2010. Jedná se již o osmý ročník Evropského týdne regionů a měst.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.10.2010Středoškoláci mají už jen 10 dní na podání žádostí o finanční příspěvky
Středoškoláci, kteří bydlí na území Ústeckého kraje, mají posledních několik dní, aby si mohli zažádat o stipendium a příspěvky na dojíždění. Nabízenou finanční podporu může využít každý, kdo splní krajem předepsané podmínky.
Mgr. Alena Tichá
6.10.2010Výstavu Staré pověsti české v Národním muzeu podpořil Ústecký kraj
Dnes se pro veřejnost otevřela v Národním muzeu (NM) poslední velká výstava před rekonstrukcí hlavní budovy – expozice Staré pověsti české. Do července příštího roku bude lákat stovkami exponátů návštěvníky k seznámení s nejstaršími českými legendami. Výstavu podpořil Ústecký kraj a jako součást expozice nabízí svůj projekt „Vydejte se po stopách praotce Čecha“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.10.2010Kraj předal půl milionu korun pro seniory v Roudnici nad Labem
Ústecký kraj věnoval další finanční příspěvek v rámci svého dotačního programu „Podpora zkvalitnění péče o seniory v pobytových zařízeních na území Ústeckého kraje v roce 2010“. Šek v Domově důchodců v Roudnici nad Labem, příspěvkové organizaci kraje, předávala radní pro kulturu, památkovou péči a sociální oblast Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
6.10.2010Teplická speciální škola dostala nové auto
Speciální základní a mateřská škola v Teplicích, příspěvková organizace Ústeckého kraje, která sídlí v Trnovanské ulici, slavnostně převzala nový sociální automobil. Na něj se složila řada sponzorů, mezi nimi i Statutární město Teplice. Za Ústecký kraj se slavnostního předání zúčastnil radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
6.10.2010Na krajském úřadě byly zahájené Ústecké dny hospicové péče
Krajský úřad Ústeckého kraje hostil ve svých prostorách odbornou konferenci, která zahájila historicky první Ústecké dny hospicové péče. Nad akcí převzala záštitu hejtmanka Jana Vaňhová. Za Ústecký kraj se konference zúčastnila radní pro kulturu, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
5.10.2010Terezín získal první stavební povolení, revitalizace může začít
Město Terezín ležící v Ústeckém kraji získalo první stavební povolení v rámci plánované celkové revitalizace. Na jaře příštího roku se začne pracovat na rekonstrukci objektu Kavalír 2, která zahrnuje jak obnovu zelené střechy, tak i samotného objektu uvnitř.
Mgr. Alena Tichá
1.10.2010AVÍZO - Destinace České a Saské Švýcarsko v Bruselu
Na půdě Evropského parlamentu v Bruselu se představí destinace České a Saské Švýcarsko na výstavě fotografií. Zahájení se kromě dalších představitelů zúčastní i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.10.2010Ústecký kraj slavnostně ocenil složky IZS ÚK za účasti ministra vnitra
Ústecký kraj dnes slavnostně ocenil členy Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS ÚK), mezi které patří dobrovolní i profesionální hasiči, policisté a zdravotníci. Oceněni byli i příslušníci Armády ČR a uznání se dočkaly také neziskové organizace. Pozvání hejtmanky Jany Vaňhové na ceremoniál přijali ministr vnitra Radek John, náčelník generálního štábu Armády ČR Vlastimil Picek a další významní hosté.
Mgr. Alena Tichá
1.10.2010Občané Velemína mají jasno – dálnici D8 je třeba urychleně dokončit
Ve čtvrtek 30. září odpoledne se uskutečnilo ve Velemíně setkání občanů za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a starosty obce Jiřího Skalického. Tématem byla dostavba dálnice D8. Na setkání prezentovali zástupci ústeckého zdravotního ústavu závěry studie o dopadech emisní zátěže z dopravy v obci na zdraví obyvatel.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.10.2010Ústecký kraj bude mateřská centra podporovat i nadále
Na konci září se v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje sešli zástupci mateřských center na Besedě u kulatého stolu, aby společně projednali aktuální témata. Setkání navštívila i krajská radní pro kulturu, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
30.9.2010Další atletickou sadu kraj dovezl do Štětí
Ústecký kraj pokračuje v podpoře projektu Českého atletického svazu – Atletika pro děti, v rámci kterého se dnes nových cvičebních pomůcek dočkaly děti na prvním stupni Základní školy ve Štětí. Za Ústecký kraj je předávala radní pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
30.9.2010Ústecký kraj v Bruselu na gastronomické akci
Gastronomickou akci s názvem 27 ZEMÍ NA VAŠEM TALÍŘI zorganizoval obvodní úřad bruselské městské části Ixelles ve spolupráci se všemi ostatními členskými státy a regiony Evropské unie dne 29. 9. 2010 na náměstí Evropského Parlamentu. Akce byla uspořádána u příležitosti belgického předsednictví v Radě EU.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.9.2010Jízdenka REGIONet Elbe – Labe platí v celém kraji
Platnost jízdenky REGIONet Elbe Labe se od 1. listopadu rozšíří také na dopravce Veolia Transport Teplice s.r.o., čímž bude rozšířeno území platnosti na celý Ústecký kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 567 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém