Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 19 20 21 22 -23- 24 25 26 27 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
27.4.2011Atletika pro děti putuje do Loun!
Atletika pro děti s podtitulem „Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje“ se tuto sobotu představí v Lounech v rámci Memoriálu Karla Raise. Můžete se těšit na den plný pohybu pro celou rodinu. Děti přijede podpořit hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a nejlepší česká diskařka současnosti Věra Cechlová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.4.2011Festival animovaných filmů podpořil Ústecký kraj
Letošní jubilejní desátý ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest byl včera slavnostně zahájen v Krušnohorském divadle v Teplicích. Za Ústecký kraj přišla účastníky festivalu pozdravit členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková. Festival potrvá až do neděle 1. května.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.4.2011Jednání s generální konzulkou ČR v Drážďanech
Generální konzulka ČR v Drážďanech Jarmila Krejčíková přišla na krajský úřad hejtmanku Janu Vaňhovou pozvat na 3. zemskou saskou výstavu Via Regia, která se otevře 21. května ve Zhořelci. Seznámila rovněž hejtmanku s přípravou Dnů česko-německé kultury, které odstartují v říjnu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.4.2011Farmářské trhy míří do Chomutova
Trend farmářských trhů se postupně šíří Ústeckým krajem a můžeme se s nimi setkat již v každém větším městě. V sobotu 30. dubna si je letos poprvé užijí také lidé v Chomutově, kde je pořádá občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a za podpory Ústeckého kraje a Krajské agrární komory. Sdružení má na starosti i trhy v Ústí nad Labem a Mostě.
Mgr. Alena Tichá
26.4.2011Ústecká univerzita slavnostně zahájila přestavbu dalších budov Kampusu
Filozofická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem letos slaví 5. výročí svého založení. V tento výjimečný rok se dočká i zahájení významného kroku v rámci své existence. Dnes byla totiž slavnostně zahájena generální přestavba budov F1 a F2 v rámci Kampusu UJEP. Toho se zúčastnila i hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
28.4.2011Společnost přátelská rodině v Ústeckém kraji
Síť mateřských center a Ústecký kraj budou udělovat certifikáty Společnost přátelská rodině pro organizace s krajskou působností. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 30. dubna 2011 v Ústí nad Labem na Větruši od 14:00 do 17:00.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.4.2011Memoriál Karla Raise již za týden!
Dovolujeme si vás pozvat do Loun na Memoriál Karla Raise 2011, který se uskuteční v sobotu 30. dubna 2011. Tato akce je největším sportovním setkáním zdravých a hendikepovaných sportovců v České republice. Součástí Memoriálu bude Dětský den s projektem „Atletika pro děti“, který podpořil Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.4.2011Hřensko po povodních otevírá na Velký pátek Edmundovu soutěsku
V pátek se ve Hřensku pro turisty otevře slavná Edmundova soutěska. Obec ji stihla připravit i přesto, že srpnová blesková povodeň zničila kompletní turistickou infrastrukturu, kiosek, toalety, ale i přístupové cesty. Nyní je celý prostor opět přístupný.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.4.2011O přeshraničních spojeních v Drážďanech
Další kulatý stůl mezi Ústeckým krajem a Saským ministerstvem hospodářství, práce a dopravy se uskutečnil v Drážďanech. Tématem byla silniční přeshraniční spojení, a to jak nově budovaná, tak úpravy a omezení na těch stávajících.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.4.2011Zapojte se do vysílání krajské webové televize svými reportážemi
Ústecký kraj spustil v březnu webovou televizi, která informuje o aktuálních událostech atraktivní formou. Médium nabízí několik sekcí, jedna z nich se nazývá „Vy o kraji“ a do ní se nyní může zapojit každý. Stačí poslat své video natočené na území Ústeckého kraje z nejrůznějších míst a akcí a sledovat, kdy se objeví na www.u-tv.cz.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.4.2011Výjezdní zasedání Asociace krajů ČR v Ústeckém kraji
Členové Komise pro školství a sport při Asociaci krajů České republiky dnes zahajují svá jednání v Ostrově u Tisé na Ústecku. Až do pátku se zde budou zabývat aktuálními problémy a současnou situací v oblasti vzdělávání. Na setkání bude Ústecký kraj reprezentovat radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
19.4.2011Hejtmanka přijala nového ředitele Českého rozhlasu Sever
Hejtmance Ústeckého kraje Janě Vaňhové se přišel představit nový ředitel Českého rozhlasu Sever (ČRo Sever) Milan Knotek, který byl do této funkce uveden k 1. dubnu. Seznámil rovněž hejtmanku s novými plány a záměry této regionální veřejnoprávní stanice a s dalšími možnostmi spolupráce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2011Svaz chemického průmyslu se seznámil s výsledky projektu ChemLog
Pracovníci Krajského úřadu Ústeckého kraje, kteří spolupracují se Svazem chemického průmyslu ČR (SCHP) na projektu ChemLog (optimalizace logistiky chemického průmyslu ve střední a východní Evropě), představili dosavadní výsledky členům SCHP ČR v rámci jejich valné hromady.
Mgr. Alena Tichá
19.4.2011Zdravotně – sociální kongres na krajském úřadě
Na začátku května bude Krajský úřad Ústeckého kraje hostit zdravotně – sociální kongres, který se bude věnovat tématu rehabilitace zdravotně postižených a základům sociální a ošetřovatelské péče v sociálních službách. Nad odbornou konferencí převzala záštitu hejtmanka Jana Vaňhová, která ji zároveň i slavnostně zahájí.
Mgr. Alena Tichá
19.4.2011Otvírá se zámek v Jimlíně a zve vás na Novohradskou pouť
Již tuto Velikonoční neděli 24. dubna se otevřou brány zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun pro první letošní návštěvníky. Zámek bude v tomto roce poprvé otevřen prakticky po celou turistickou sezónu, návštěvními dny až do konce září budou středa až neděle. Na Pondělí velikonoční 25. dubna bude též mimořádně otevřeno.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2011Ústecký kraj zve odborníky z EU na studijní cestu do dolů
Do Ústeckého kraje dorazí v červnu odborníci z Evropské unie, aby si prohlédli unikátní krajinu Ústeckého kraje, kde se spojuje oblast těžby s již revitalizovanými plochami. Konkrétně se jedná o členy komise ENVE, které pozvala hejtmanka Jana Vaňhová. Tématem jejich studijní cesty je Produkce energie z fosilních paliv a obnovitelných zdrojů ve vztahu k ochraně životního prostředí i obnovy krajiny po těžební činnosti.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.4.2011Na chomutovském Dnu Země také Atletika pro děti
Areál Podkrušnohorského zooparku v Chomutově patřil v sobotu 16. dubna Dnu Země (slaví se 22. 4.), celosvětové oslavě planety, na které jako jediné (?) je život. Součástí odpoledne bylo zahájení 2. ročníku projektu Atletika pro děti s celoroční záštitou hejtmanky Jany Vaňhové.
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.4.2011Rozhledna Kohout se zařadila mezi turistická lákadla Ústeckého kraje
Rozhledna Kohout, která se nachází nad Valkeřicemi u Benešova nad Ploučnicí, byla v sobotu 16. dubna slavnostně otevřená veřejnosti po generální opravě. Vzniklo tím další atraktivní zákoutí Ústeckého kraje, kam mohou turisté vyrazit na výlet a užít si výhled do blízkého i vzdáleného okolí. Návštěvu zrekonstruované rozhledny si nenechal ujít krajský radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Radek Vonka.
Mgr. Alena Tichá
15.4.2011Cestovatelský časopis Všudybyl: Brána do Čech – Ústecký kraj
Časopis pro podporu průmyslu cestovního ruchu Všudybyl představil ve svém posledním vydání projekt Ústeckého kraje k rozvoji cestovního ruchu „Brána do Čech“. Rozhovor pro časopis poskytl radní pro cestovní ruch Ústeckého kraje Radek Vonka v Litoměřicích, kde se v březnu konala konference o regionálním cestovním ruchu „Stop and Stay“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.4.2011Přihlaste se do soutěže o regionální potravinu
Dne 11. dubna začalo vyhlášení II. ročníku soutěže "REGIONÁLNÍ POTRAVINA ÚSTECKÉHO KRAJE" 2011. Tento ročník soutěže vyhlásila Okresní agrární komora Louny ve spolupráci s Krajským informačním střediskem Ústeckého kraje. Soutěž podporuje Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.4.2011Vinařské Litoměřice potrvají až do zítřka
9. ročník tradičních Vinařských Litoměřic byl včera slavnostně zahájen za přítomnosti významných hostů, kteří zároveň předávali ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích. Ústecký kraj reprezentovali hejtmanka Jana Vaňhová a radní Jana Ryšánková spolu s Jiřím Šulcem. Hejtmanka všem vystavovatelům popřála mnoho úspěchů v oblasti vinařství.
Mgr. Alena Tichá
14.4.2011Rozhledna na vrchu Kohout se otevře již v sobotu 16. dubna
Turisté a milovníci přírody budou mít od soboty 16. dubna o důvod navíc navštívit půvabná zákoutí Ústeckého kraje. Lesy ČR totiž úspěšně dokončily rekonstrukci rozhledny na vrchu Kohout, která je v nadmořské výšce 589 metrů západně od obce Valkeřice poblíž Benešova nad Ploučnicí (o. Děčín).
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.4.2011Rozdělení dotací Ústeckého kraje
Zastupitelé na svém posledním jednání schvalovali rozdělení dotací v dotačních titulech Ústeckého kraje. Jednalo se celkem o dvanáct dotačních programů a na nejrůznější projekty v kraji z nich šlo přes 64 milionů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.4.2011Pomoc pro postižené Japonsko
Zastupitelé Ústeckého kraje se rozhodli pomoci Japonsku, které postihlo silné zemětřesení a následná vlna tsunami. Na svém jednání odsouhlasili finanční pomoc ve výši 200 000 korun, která bude poskytnuta prostřednictvím účtu Velvyslanectví Japonska v České republice. Finanční prostředky budou poskytnuty z Fondu pro mimořádné události Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.4.2011Zítra začínají dvoudenní Farmářské trhy u OC Forum v Ústí
Po premiéře Severočeských Farmářských trhů minulou sobotu na ústecké Severní Terase budou další opět v krajském městě, konkrétně v pátek a v sobotu 15. a 16. dubna na prostranství mezi gotickým chrámem a obchodním centrem Forum. Po oba dny si můžete nakoupit od 9 – 17 hodin. Nejlépe se samozřejmě na trhu nakupuje po ránu…
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 19 20 21 22 -23- 24 25 26 27 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém