Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 20 21 22 23 -24- 25 26 27 28 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
13.4.2011Projekt ChemLog v Parlamentu České Republiky
Projekt ChemLog, týkající se optimalizace logistiky chemického průmyslu ve střední a východní Evropě, na kterém se podílí Ústecký kraj, byl prezentován v rámci semináře Hospodářského výboru na půdě Parlamentu České Republiky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.4.2011Křest publikace o vzácných mosteckých vitrážích
Vloni v červnu byla dokončena rekonstrukce vitráží mosteckého chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Včera se dočkala premiérové prezentace publikace o těchto vzácných dílech. Byly u toho i hejtmanka Jana Vaňhová a krajská radní pro oblast památkové péče Jana Ryšánková.
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.4.2011Představitelé kraje a univerzity jednali o spolupráci
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se setkala s novým rektorem Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem profesorem René Wokounem. Předmětem jednání byly možnosti užší spolupráce mezi Ústeckým krajem a univerzitou.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.4.2011Nejlepší učeň – zámečník je z naší školy
Výraznými úspěchy svých žáků se může pochlubit SŠ lodní dopravy a technických řemesel Děčín VI, příspěvková organizace. Michal Svoboda zvítězil v národním kole Zlaté české ručičky KOVO JUNIOR 2011 a Ivoš Rösler a Jiří Kufr obsadili 2. místo v národním finále soutěže žáků středních odborných škol a středních odborných učilišť s oborem „Instalatér“.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.4.2011Kraj prosazuje zdravé potraviny do škol
Ústecký kraj na základě podepsaného Memoranda se Svazem pacientů České republiky podporuje boj proti obezitě dětí, která trápí současnou společnost. Proto inicioval prezentaci zdravých potravin a nápojů, které by mohly nahradit sladké a tučné výrobky. S nabídkou se na Krajský úřad Ústeckého kraje přišli seznámit zástupci několika středních škol. Spolu s nimi si prezentaci vyslechl i Oldřich Bubeníček, krajský zastupitel a předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Mgr. Alena Tichá
12.4.2011Projekt pro handicapované děti „Cesta k nám“ chce podpořit kraj
Hejtmance Ústeckého kraje Janě Vaňhově přišli představit program festivalu „Cesta k nám“ představitelé pořádající agentury JP Production. Sedmý ročník festivalu pro mentálně a zdravotně postižené děti z celého kraje se uskuteční dne 1. června v Městských sadech v Ústí nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.4.2011Premiéra Farmářských trhů na Severní Terase
Severočeské farmářské trhy (SvčFT), které pořádá občanské sdružení Český um –Artificium Bohemicum, získaly záštitu hejtmanky Jany Vaňhové, finanční podporu Ústeckého kraje a jejich patrony jsou také Krajská agrární komora, společnost Czech Coal a další instituce.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.4.2011Vítězem celostátního JuniorErbu se stal David Lupáč z Libochovic
V rámci dalšího ročníku mezinárodní soutěže pro mladé tvůrce webových stránek JuniorErb se letos v České republice uskutečnilo poprvé i několik krajských kol a porota vybírala z většího počtu nominací než v předchozích letech. Vítězem celostátního kola JuniorErbu se nakonec stal David Lupáč s internetovým projektem Kam na Litoměřicku.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.4.2011Už druhý ročník projektu Atletika pro děti
„Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje“ – takový podtitul letos dostaly doprovodné akce Atletiky pro děti v Ústeckém kraji. Společný projekt Českého atletického svazu a Ústeckého kraje vstupuje letos do druhého ročníku.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.4.2011Turistický průvodce – Nejzajímavější a nejkrásnější místa v Ústeckém kraji
Jednou z nejdůležitějších aktivit v projektu Brána do Čech byl vznik nového Turistického průvodce, který byl slavnostně představen na tiskové konferenci k zahájení turistické sezóny. Průvodce přibližuje dvacet vybraných cílů z každé destinace Ústeckého kraje, celkem tedy obsahuje tipy na osmdesát výletů po kraji. Kraj jej využije při propagaci na veletrzích cestovního ruchu, k dostání také budou ve všech 36 infocentrech v Ústeckém kraji.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.4.2011Vinařské Litoměřice začínají už za týden
Již za sedm dní odstartuje v Litoměřicích největší výstava vín v Ústeckém kraji – Vinařské Litoměřice, nad kterými převzala záštitu hejtmanka Jana Vaňhová. Letošní devátý ročník s sebou přináší řadu novinek: akce bude poprvé třídenní a kromě kulturního domu se bude odehrávat i v nově opraveném gotickém zámku. Veřejnosti se výstava otevře v pátek 15. dubna od 10 hodin a potrvá do soboty.
Mgr. Alena Tichá
7.4.2011Zahájení turistické sezony 2011 v Ústeckém kraji
Hlavní turistická sezona každoročně začíná v dubnu, často je vnímána jako otevření hradů a zámků, aby po tomto jarním naladění nabrala obrátky a nabídla pestrou paletu turistických, kulturních a sportovních aktivit pro širokou veřejnost. Ústecký kraj, jehož přirozeným geografickým členěním jsou čtyři destinační oblasti České středohoří, České Švýcarsko, Dolní Poohří a Krušné hory, se rozhodl mediálně podpořit vybrané akce, které svým charakterem s otevřením sezony korespondují.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.4.2011O dotacích z programu Ziel 3 / Cíl 3
Pozvánka na seminář pro žadatele o dotaci v programu Cíl 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Svobodným státem Sasko 2007-2013
Mgr. Zbyněk Šebesta
7.4.2011Seminář o odpadech pro pedagogy
V rámci společného projektu Ústeckého kraje a společnosti EKO-KOM a.s. s názvem „Intenzifikace tříděného sběru na území Ústeckého kraje“ je kladen velký důraz na vzdělávání jednotlivých cílových skupin. Jedná se například o samosprávy měst a obcí, školáky, studenty, ale také pedagogy. A právě seminář o odpadech pro pedagogy základních a středních škol Ústeckého kraje se odehrál na krajském úřadě ve středu 6.4.2011
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.4.2011Šesté Gerontologické dny Severozápad v Teplicích
Dvoudenní konference Gerontogické dny Severozápad byla dnes dopoledne zahájena v Kulturním domě v Teplicích. V přednáškách, panelových diskusích a doprovodných programech se bude zabývat nejnovějšími trendy v léčení chorob stáří.
Mgr. Zbyněk Šebesta
6.4.2011Farmářské trhy přicházejí do Ústeckého kraje
V sobotu 9. dubna startují v Ústí nad Labem Severočeské farmářské trhy (SFT). SFT pořádá občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a za podpory Krajské agrární komory Ústeckého kraje. Patronem projektu je skupina Czech Coal.
Mgr. Alena Tichá
6.4.20111.setkání koordinátorů ekologické výchovy Ústeckého kraje
Na krajském úřadě proběhlo první setkání koordinátorů ekologické výchovy v Ústeckém kraji, a to ve spolupráci Ústeckého kraje, odboru školství a odboru životního prostředí a Klubu ekologické výchovy – profesního sdružení škol a pedagogů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.4.2011Výsledky celostátního kola soutěže Zlatý erb 2011
V celostátním kole soutěže Zlatý erb zabodovali také dva zástupci Ústeckého kraje. Město Most zvítězilo s TV Most Expres v kategorii Nejlepší elektronická služba, Libochovany si mezi obcemi zasloužily stříbrnou příčku.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.4.2011Zapojte se do vysílání krajské webové televize zasíláním svých reportáží
Ústecký kraj spustil 1. března letošního roku vlastní webovou televizi, která informuje občany o aktuálních událostech atraktivní formou. Médium nabízí celkem šest sekcí, do kterých jsou jednotlivé reportáže rozdělené podle svého zaměření a tématu. Jedna z nich se nazývá „Vy o kraji“ a do ní se nyní může zapojit každý. Stačí poslat své video natočené na území Ústeckého kraje z nejrůznějších míst a akcí a sledovat, kdy se objeví na www.u-tv.cz.
Mgr. Alena Tichá
4.4.2011Ústecký kraj zvažuje účast na cvičení Barbara
Na ústecké hejtmanství přijeli zástupci Zemského ředitelství v Drážďanech (Svobodný stát Sasko) představit chystané Zemské cvičení pro ochranu před katastrofami, které se pod názvem Barbara uskuteční v září příštího roku na německé straně Krušných hor.
Mgr. Zbyněk Šebesta
4.4.2011Zámek Nový Hrad u Jimlína připravil pro turisty speciální dárek
Památky v Ústeckém kraji postupně zahajují novou turistickou sezónu a výjimkou není ani zámek Nový Hrad u Jimlína. Ten se turistům poprvé v roce 2011 otevře v neděli 24. dubna od 10 hodin. A na návštěvníky čeká příjemné překvapení. Vstupné bude pro všechny výjimečně pouze 10 korun.
Mgr. Alena Tichá
4.4.2011Chrám chmele a piva v Žatci ve finále soutěže EDEN
Pátý ročník prestižní soutěže Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN zná své finalisty. Ústředním tématem letošního ročníku je obnova hmotného dědictví. Do soutěže se zapojily destinace, jež na svém území přebudovaly bývalé továrny, pivovary, vojenské skanzeny, či úzkokolejky na turistické atraktivity. Z rekordního počtu 26 přihlášených zvolila osmičlenná porota pět destinací, které postupují do finále. Ve hře tak zůstávají Králický Sněžník, Mikroregion Kahan, destinace Orlické hory a Podorlicko, Slovácko a Žatecko.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.4.2011V soutěži Kovo Junior 2011 zvítězil Daniel Kaiser
Celostátní finále soutěže žáků třetích ročníků učebního oboru obráběč kovů (23-56-H/01 nebo 001) se pod názvem Kovo Junior 2011 uskutečnilo ve dnech 30. a 31. března ve Střední škole technické a automobilní v Chomutově.
Mgr. Zbyněk Šebesta
1.4.2011Jarní dárek pro cyklisty – otevřen další úsek Labské stezky
Cyklisté, bruslaři, běžci, maminky s kočárky i turisté se dočkali a mohli si vyzkoušet nový úsek Labské stezky. Část vedoucí z Valtířova do Přerova u Těchlovic byla slavnostně otevřena za účasti radního Ústeckého kraje Radka Vonky, primátora města Děčína Františka Pelanta a náměstkyně ústeckého primátora Zuzany Kailové.
Mgr. Magdalena Hanáčková
31.3.2011Seminář o vyšším odborném vzdělávání
Seminář na téma dalšího směřování vyššího odborného školství byl na Krajském úřadu Ústeckého kraje uspořádán ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 20 21 22 23 -24- 25 26 27 28 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém