Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 -12- 13  další stránka >
 
 • poDary pro klienty azylového domu v Dolním Podluží (7.2.2016)
  V pátek 5. února 2016 přivítal Domov sv. Vincenta de Paul, azylový dům pro handicapovaného rodiče s dětmi v Dolním Podluží, v krátké době podruhé vzácnou návštěvu. Součástí programu první dámy bylo při prezidentské návštěvě v Ústeckém kraji v prosinci totiž seznámení se s tímto zařízením. Ivanu Zemanovou tehdy doprovázela paní Jitka Bubeníčková, a ta nyní přivezla dětem domova dárky.

 • 01Oslavy 700. výročí narození Karla IV. v Ústeckém kraji (8.2.2016)
  14. května letošního roku uplyne sedm set let od narození císaře a českého krále Karla IV. Ústecký kraj se připojuje k národním i mezinárodním oslavám celokrajskou výstavou SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ, kterou k tomuto výročí, zařazenému mezi světová výročí UNESCO, pořádá od 6. května 2016 v Jízdárně teplického zámku.

 • khkKrálovehradecký hejtman zavítal do Ústí nad Labem (5.2.2016)
  Hejtman Královehradeckého kraje Lubomír Franc přijel na pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka na pracovní schůzku, která se uskutečnila v krajském městě ve čtvrtek 4. února. Součástí pracovní návštěvy byla prohlídka zrekonstruovaných prostor ústeckého Gymnázia Jateční.

 • evSetkání ekologických center v Ústeckém kraji (5.2.2016)
  Dne 3. února 2016 uspořádal odbor životního prostředí a zemědělství na Krajském úřadě Ústeckého kraje setkání zástupců ekologických center a dalších organizací vykonávající činnost související s EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) s místem působnosti Ústeckého kraje. Setkání se zúčastnili zástupci z celkem 12 ekologických center.

 • fotoLounská střední škola každoročně podporuje zahraniční stáže studentů (5.2.2016)
  Obchodní akademie a Střední odborná škola gen. F. Fajtla úspěšně ukončila projekt v programu Erasmus+ „Odborné stáže v Evropě“ ve výzvě 2014. Jako každý rok, i v minulém školním roce, absolvovali žáci školy zahraniční stáže, které jsou nejenom významným přínosem do životopisu, ale především nabytím důležitých zkušeností pro budoucí pracovní uplatnění.

 • 01Hejtman doprovodil ministryni Marksovou na setkání s horníky (3.2.2016)
  Setkání s horníky v Dole Centrum v Dolním Jiřetíně, návštěva sociálně terapeutické dílny v Litvínově i krátký oběd. Tak vypadal program návštěvy ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové v Ústeckém kraji. Celý den ministryni doprovázeli na cestách po kraji hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a radní pro sociální věci Martin Klika. Během dne se setkali i s Jaromírem Frantou, šéfem odborů společnosti Severní energetická i s dalšími zástupci společnosti.

 • olOtevřený dopis hejtmana Ústeckého kraje veřejné ochránkyni práv (4.2.2016)
  Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zaslal otevřený dopis veřejné ochránkyni práv Anně Šabatové. V dopise reaguje na vyjádření ombudsmanky ke zrušení vyhlášek některých měst, které podle hejtmana přispívají k ochraně veřejného pořádku.

 • fotoÚstecký kraj se prezentoval na veletrhu v Drážďanech (4.2.2016)
  Tradiční veletrh cestovního ruchu Reisemarkt Dresden 2016 přivítal poslední lednový víkend tisíce návštěvníků. Mezi vystavovateli nechyběl ani Ústecký kraj, který se veletrhu pravidelně účastní již od roku 2008. Letos se poprvé účastnil s vlastní expozicí (dříve jako součást stánku České republiky). Návštěvu druhého největšího veletrhu cestovního ruchu ve východním Německu si nenechal ujít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí a radní pro cestovní ruch Jan Szántó.

 • kkPříjem žádostí na kotlíkové dotace v Ústeckém kraji pořád běží (1.2.2016)
  Téměř pět stovek žádostí bylo podáno během prvního týdne v rámci takzvané kotlíkové dotace, kterou spustil Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Žádosti je možné podávat až do 31. března, celkem je na výměnu kotlů v kraji připraveno 162 milionů korun. Podle ministerstva je nutné v Ústeckém kraji vyměnit cca 48 tisíc stávajících kotlů na tuhá paliva.

 • ddŠkolení k poskytování příspěvků na hospodaření v lesích (29.1.2016)
  V polovině ledna se uskutečnilo na Krajském úřadě Ústeckého kraje školení pro vlastníky lesů na území Ústeckého kraje, k podávání žádostí o poskytnutí příspěvků na hospodaření v lesích v rámci Programu pro poskytování příspěvků na hospodaření v lesích Ústeckého kraje na období 2014 až 2020 (dále jen „Program“), a k podávání žádostí o příspěvky podle nařízení vlády č. 30/2014 Sb.

 • xxŽatecký cup 2016 ovládli mladí barmani a mistři kávy (26.1.2016)
  V minulém týdnu se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček slavnostního zahájení VIII. ročníku soutěže Žatecký cup 2016, soutěže mladých barmanů, pivních specialistů a mistrů kávy. Pořadatelem soutěže je Střední odborné učiliště a Stření odborná škola SČMSD, ŽATEC, s. r. o. a odborným garantem Česká barmanská asociace.

 • fotoZimní výlet na Moldavu s Dopravou Ústeckého kraje aneb mimořádné jízdy soupravy RegioShark na vrcholky Krušných hor (25.1.2016)
  Unikátní zážitek nabízí mimořádné únorové jízdy moderní soupravy RegioShark, zvané taktéž Žralok, horskou železnicí plnou tunelů a mostů na krušnohorskou Moldavu. Mimořádnost celé akci dodává fakt, že se jedná o přímý spoj z Ústí nad Labem, vedený na vrcholky Krušných hor přes Teplice.

 • 001Soutěž s Bambu vyhrál Honza Moravec, cenu si převzal při závěrečném ceremoniálu ODM 2016 (23.1.2016)
  Celkem 769 lajků na facebookové stránce Ústeckého kraje nasbírala fotografie Honzy Moravce v soutěži s maskotem olympiády dětí a mládeže 2016 Bambu. Výtězný Lenovo tablet mu přímo na pódiu při závěrečném ceremoniálu v SD Aréně předal Lukáš Kopecký, mluvčí společnosti Severočeské doly, a.s.

 • aaŠtafetu olympiády dětí a mládeže ČR převzal Jihomoravský kraj (22.1.2016)
  Více než 28 000 diváků, fanoušků a návštěvníků sledovalo po čtyři dny Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 na Chomutovsku, Mostecku a v Krušných horách. Sportovci Ústeckého kraje získali v silné konkurenci celkem 15 medailí a vzorně reprezentovali náš region. Za to jim na závěrečném ceremoniálu ve čtvrtek večer v Chomutově poděkoval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • ryRychlobruslaři Ústeckého kraje rozšířili svoji sbírku medailí (21.1.2016)
  Ve čtvrtek pokračovala soutěž rychlobruslařů jízdou jednotlivců na 333 metrů a štafetovým závodem na 16 kol. Mladší a starší žákyně Ústeckého kraje při těchto disciplínách zabodovaly, když získali dvě bronzové medaile na 333 metrů a stříbrnou medaili ve štafetě. Poblahopřát jim přišel hejtman Oldřich Bubeníček a náměstkyně Jana Vaňhová.

 • klSportovce na Klínovci podpořil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (21.1.2016)
  Třetí den zimní olympiády dětí a mládeže patřil ve Skiareálu Klínovec slalomu v alpském lyžování a slopestylu ve snowboardingu. Ústečtí slopestylisté získali dvě medaile, a tak přispěli významně k zisku dalších bodů pro pořádající kraj. Závodní atmosféra byla napínavá.

 • ryRychlobruslařská nadílka dvou medailí pro Ústecký kraj (21.1.2016)
  Ve středu se na mosteckém zimním stadionu představili na dětské olympiádě poprvé rychlobruslaři. Mladší a starší žákyně a žáci závodili ve sprintu na 111 metrů a zajeli závod na 500 metrů. Reprezentanti Ústeckého kraje vybojovali a zlatou a bronzovou medaili, v několika případech po medaili sahali. Ve čtvrtek klání rychlobruslařů pokračuje.

 • odmBoj o medaile pokračuje: Mladí biatlonisté hromadně odstartovali (21.1.2016)
  Ve středu dopoledne pokračoval závod v biatlonu. V hromadném závodu na 4 a 5 kilometrů klasicky odstartovalo 109 mladých sportovců. Stejně jako v úterý změřili své síly v kategorii mladších a starších.

 • discoTanečnice disco dance získaly pro kraj zlato, stříbro i bronz (21.1.2016)
  Tři medaile získal Ústecký kraj díky tanečnicím disco dance. Dívky z tanečního klubu Beethoven DC Chomutov získaly zlatou medaili v kategorii juniorských malých skupin, stříbrnou medaili v sólovém tanci a bronzovou medaili v duetech. “Výsledek předčil naše očekávání. Na olympiádu jsme šli s tím, že chceme získat jedno zlato a pak se děj vůle Boží. Nakonec byly medaile tři, což je úžasné. Jsme maximálně spokojeni,” uvedla trenérka Eva Vlková.

 • odmSledujte olymliádu dětí a mládeže na U-TV (20.1.2016)
  Na rajské webové televizi www.u-tv.cz můžete každý den sledovat reportáže z Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 v Ústeckém kraji. Níže přinášíme reportáže "Druhý den olympijského zápolení", "První den dětské olympiády" a "Olympiáda dětí a mládeže zahájena".

 • fšV krasobruslení unikla Filipovi Ščerbovi medaile o jednu setinu bodu (20.1.2016)
  V úterý před 16. hodinou skončily krasobruslařské soutěže na zimním stadionu v Mostě. Po pondělním krátkém programu nedošlo ani v jedné z kategorií ke změně na průběžném prvním místě. Lukáš Buksa (ZLK) se stal vítězem mladších žáků a Ivana Kratochvílová (JMK) obhájila prvenství mladších žákyň. Soutěž volných jízd sledovalo v mostecké hale více než 1600 diváků, kteří přišli mohutně povzbudit mladé sportovce.

 • odmMladé lyžaře přijel na Klínovec povzbudit Aleš Valenta (20.1.2016)
  Především rychlost dominovala druhému olympijskému dni zimní olympiády a mládeže na Klínovci. V rámci alpského lyžování proběhl za slunečného a silně mrazivého počasí vyřazovací závod. Dnes závody na Klínovci pokračují, sledujte web ODM.

 • odmDalší medaile běžkařům Ústeckého kraje utekla (20.1.2016)
  Druhý závodní den opět ukázal připravenost mladých sportovců, kteří odstartovali klasiku na cínoveckých tratích. Účastníci z Libereckého kraje i přes dopolední mráz obhájili medaile ze včerejšího závodu volnou technikou. Na stupních vítězů zazněla podobná jména jako první den.

 • odmPodívejte se na atmosféru olympiády a na sportovní výkony (20.1.2016)
  Denně můžete sledovat souhrn z olympijského dne na kanálu České televize ČTsport, dnes konkrétně ve 21.50 hodin. Dnes se například odehrají souboje lyžařů na Klínovci a na mosteckém zimním stadionu se utkají rychlobruslaři. Níže přinášíme další odkazy, kde se můžete na Olympiádu dětí a mládeže podívat. Sledujte také olympijský web a facebook.

 • medVčera se udílely první olympijské medaile. Představíme vám je (20.1.2016)
  Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 čekal v úterý večer první velký medailový ceremoniál, kde byly rozděleny první sady zlatých, stříbrných a bronzových olympijských medailí. Ústecký kraj, pořadatel ODM, chtěl vytvořit pro oceněné olympioniky originální medaile, které budou mnohým připomínat po celou jejich budoucí sportovní kariéru jejich první olympijský úspěch. Představy pořadatelů zhmotnil výtvarník a sklář z Terezína Jan Huňát.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 -12- 13  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém