Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 -10- 11 12 13  další stránka >
 
 • mrManažerem roku v kategorii veřejné správy se stal hejtman Oldřich Bubeníček (23.4.2016)
  Ve čtvrtek 21. dubna 2016 udílela Česká manažerská asociace na pražském Žofíně již po třiadvacáté prestižní ocenění Manažer roku. Do sedmdesátky finalistů postoupil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a v kategorii „Veřejná správa – představitel“ si odnesl cenu Manažer odvětví 2015. Blahopřejeme!

 • fotoSledujte a odebírejte YouTube kanál Ústeckého kraje (22.4.2016)
  Zajímáte se o dění v našem kraji? Sledujte aktuality na YouTube kanálu Ústeckého kraje, kde můžete vidět jak reportáže krajské webové televize U-TV, tak další videa spjatá s naším regionem. Zprávy nemusíte jenom číst.

 • fotoVeletrh Technodays: Po absolventech technického zaměření je v Ústeckém kraji velká poptávka (21.4.2016)
  V chomutovském městském divadle byl zahájen již čtvrtý ročník veletrhu Technodays, který prostřednictvím prezentace jednotlivých firem seznamuje žáky základních a středních škol i veřejnost s aktuální nabídkou technických oborů. Slavnostního zahájení se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje, který akci také zaštítil, a řada dalších významných hostů.

 • gPředstavitelé Saska a Ústeckého kraje jednali o další spolupráci (20.4.2016)
  Na pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a na základě Společného prohlášení o spolupráci se Svobodným státem Sasko navštívila ve středu 20. dubna Ústecký kraj delegace Zemského ředitelství Sasko v čele s jeho prezidentem Dietrichem Gökelmannem. Jednalo se o pravidelné pracovní setkání ke společným oblastem spolupráce.

 • fotoRektor ČVUT: studenti z kadaňské průmyslové školy patří mezi jedny z nejlepších (18.4.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček přijal v pátek 15. dubna pozvání do Kadaně, kde se nejdříve setkal s vedením města, a poté se přesunul do kadaňské střední školy, kde si prohlédl probíhající stavební úpravy Studentského náměstí, prostory učeben a nově nakoupené praktické vybavení realizované v rámci loni ukončeného projektu. Na půdě školy se také setkal s rektorem ČVUT Petrem Konvalinkou, který je sám absolventem kadaňské školy.

 • fotoHejtman Oldřich Bubeníček přijal pozvání na setkání s americkým vedením společnosti UNIFRAX (16.4.2016)
  Za účelem seznámení se s rozvojem společnosti v Ústeckém kraji přijali hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro oblast investic, majetku a ekonomiky Ladislav Drlý pozvání na setkání se zástupci vedení americké společnosti UNIFRAX do závodu v Dubí u Teplic.

 • 001O oceněných regionálních potravinách Ústeckého kraje je už rozhodnuto (15.4.2016)
  Celkem devětadvacet výrobků z Ústeckého kraje ocenila odborná komise. O značky Regionální potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče se letos ucházel rekordní počet výrobců. Celkem se přihlásilo 190 výrobců s 501 produkty. O loga se soutěžilo hned ve čtrnácti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 66 výrobků z kategorie Masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas. Předání cen se uskuteční v září na Zahradě Čech v Litoměřicích.

 • fotoÚstecký kraj podporuje projekt Děti na startu (14.4.2016)
  Děti na startu a jejich trenérky konkrétně ze ZŠ Ostrovní 300, Štětí a MŠ Duha bilancují svůj první rok s projektem. Společně cvičí každé úterý a v duchu dnešního trendu ve školství posunují hranice nejen v přístupu dětí ke sportu, ale také potvrzují, že díky sportu lze zkombinovat důležité pilíře edukace malých dětí.

 • ccÚstecký kraj představil Krušnohorsko ve Štrasburku (13.4.2016)
  Ojedinělý projekt, přeshraniční spolupráce České republiky a Svobodného státu Sasko představuje od včerejška ve Štrasburku výstava „Sláva krušnohorského hornictví“. V budově Evropského parlamentu ji uspořádal europoslanec Jiří Maštálka ve spolupráci s dalšími poslanci EP Kateřinou Konečnou a europoslancem za Svobodný stát Sasko Hermannem Winklerem. Záštitu nad expozicí převzal a vernisáže se také zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • Bílina hokejBílinští hokejisté opanovali turnaj o pohár hejtmana (13.4.2016)
  Nádherné hokejové zápasy nabídl na zimním stadionu v Bílině turnaj starších dorostenců v rámci mezinárodního turnaje „O putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje a starosty města Bíliny".

 • rrHejtman Bubeníček: Spolupráce kraje a regionální odborové rady je na velmi dobré úrovni (7.4.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček se ve čtvrtek 7. dubna zúčastnil zasedání Regionální rady odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje. Spolu s předsedou RROS Jiřím Cingrem zhodnotili spolupráci obou subjektů.

 • fotoZahrada Čech odstartovala sezonu první jarní výstavou (6.4.2016)
  První dubnová středa se stala symbolem letošního začátku sezony na litoměřickém výstavišti. Při příležitosti první jarní výstavy Tržnice Zahrady Čech se uskutečnilo zahájení, kterého se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, organizátoři výstavy a další hosté.

 • jezDebata o jezech na Labi (5.4.2016)
  V pondělí 4. dubna proběhla v děčínském kulturním centru Střelnice debata o výsledném vlivu na životní (EIA) plánované stavby jezu na dolním Labi. Debaty se zúčastnili zástupci města, za Ústecký kraj přijel hejtman Oldřich Bubeníček, byl zde ministr dopravy Dan Ťok, zástupci rejdařů, plavců (říčních námořníků) a dalších.

 • kwSpolečnost Kiswire zahájila přípravné zemní práce v průmyslové zóně Triangle (5.4.2016)
  Společnost Kiswire zahájila přípravné zemní práce ve Strategické průmyslové zóně Triangle. V jihozápadní části zóny na ploše 20,16 ha vybuduje závod na výrobu ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky a automobilový průmysl. Spuštění zkušebního provozu se předpokládá na začátku roku 2017. Celková výše investice by měla činit až 2,5 mld. Kč s postupnou tvorbou 300 pracovních míst do konce roku 2020.

 • hmKnihu o rudném hornictví pokřtila flájská voda (5.4.2016)
  „Nikde na světě není region, který by měl takový přínos pro hornictví, hutnictví a související obory jako Krušné hory“, řekl RNDr. Michal Urban, CSc. během slavnostního představní knihy na litvínovském zámku Valdštejnů v pátek 1. dubna. Uvedl tak v rámci slavnostního představení knihy Horní města Krušných hor, která mapuje historii rudného dolování ve dvanácti historických městech Ústeckého kraje. Akci uspořádal Českojiřetínský spolek ve spolupráci s Montanregionem Krušnohoří a městem Litvínov. Křtu se zúčastnila radní pro oblast kultury a památkové péče Ústeckého kraje Jitka Sachetová.

 • dcZ dolu Centrum vyjel poslední vozík s uhlím (2.4.2016)
  Sborové „Zdař Bůh!“ zaznělo v pátek 1. dubna v prostorách hlubinného hnědouhelného dolu na Mostecku, kde se sešly stovky lidí, aby se symbolicky rozloučily s těžbou uhlí v tomto dole, když havíři vyvezli na povrch poslední vozík s uhlím. V České republice tak nadobro skončila hlubinná těžba hnědého uhlí. Pozvání na akt ukončení těžby přijal i hejtman Oldřich Bubeníček.

 • rRybářský svaz zahájil zajímavou výstavu na jimlínském zámku (1.4.2016)
  V pátek 1. dubna se na zámku Nový Hrad uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy Českého rybářského svazu (ČRS) o sportovním rybolovu v Ústeckém kraji. Výstavu podpořil Ústecký kraj a koná se pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Zahájení výstavy se zúčastnili představitelé kraje českého rybářského svazu. Výstava potrvá do 29. května a poslední dubnový den proběhne na zámku v rámci výstavy „Rybářský den na Novém Hradě“.

 • 001Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Ústeckém kraji už skončil (1.4.2016)
  Přesně 1 557 žádostí dorazilo na podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zaměstnanci úřadu nyní všechny došlé žádosti kontrolují a v nejbližších dnech budeme znát přesný počet žádostí, které je možné podpořit. Celkem je pro Ústecký kraj na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva alokováno 162 milionů korun. Již v tuto chvíli víme, že objem došlých žádostí tuto částku převyšuje.

 • 001Ústecký kraj představuje cykloturistickou nabídku na letňanském výstavišti (1.4.2016)
  Sedmý ročník cyklistického veletrhu For Bikes probíhá od 1. – 3. dubna 2016 na letňanském výstavišti PVA EXPO Praha. Veletrh představuje novinky v nadcházející sezoně v oblasti cykloturistických regionů a cykloturistických spotřebních výrobků.

 • fotoSledujte reportáže na YouTube kanálu Ústeckého kraje (1.4.2016)
  Zajímáte se o dění v našem kraji? Aktuality sledujte na YouTube kanálu Ústeckého kraje.

 • hsŽáci Hotelové školy Teplice mají za sebou těžkou zkoušku (31.3.2016)
  Jednu z nejnáročnějších zkoušek na Pražském hradě mají za sebou žáci a učitelé Hotelové školy Teplice, kteří v úterý 29. března 2016 večer zajišťovali obsluhu hostů u příležitosti slavnostní večeře, kterou pořádal prezident Miloš Zeman pro svého hosta, čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

 • 001Kuchaři z Děčína porazili konkurenci na mezinárodní soutěži (31.3.2016)
  Studenti Střední školy řemesel a služeb z Děčína reprezentovali Ústecký kraj na gastronomické soutěži Gastro Kroměříž 2016. Domů přivezli stříbro a bronz. Soutěž se konala pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, hejtmana Zlínského kraje a prezidenta Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

 • fotoŽáci předvedli své hbité prsty v krajském kole soutěže MČR v psaní na klávesnici (31.3.2016)
  V úterý 22. března se konalo na OA a SOŠ gen. Fr. Fajtla v Lounech krajské kolo soutěže MČR žáků v opisu textu na klávesnici, korektuře textu a wordprocessingu. Soutěže se zúčastnilo 58 soutěžících z 15 škol celého Ústeckého kraje.

 • jiNa Novém Hradě se slavily Velikonoce (28.3.2016)
  Krajský zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun se na velikonoční neděli zaplnil návštěvníky ze širokého okolí. Každý si mohl vyzkoušet pletení pomlázky či zdobení vajíček. Stánky řemeslníků na všech třech nádvořích nabízely množství rukodělných výrobků, ale i hodně dobrot. Pro zájemce byly připraveny prohlídky velikonočně vyzdobených interiérů zámku.

 • tlProvoz turistických linek na železnici a na Labi byl dnes zahájen (25.3.2016)
  Největší novinku roku 2016 připravila Doprava Ústeckého kraje pro turisty – od 25. března zahajuje víkendový a sváteční provoz nostalgických vlaků na pěti železničních linkách a osobní lodi na Labi. Na ústeckém hlavním nádraží se na zubrnickou lokálku přišel podívat hejtman Oldřich Bubeníček a svezl se lodní linkou do Libochovan, přestože páteční počasí výletům příliš nepřálo.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 -10- 11 12 13  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém