Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 13  další stránka >
 
 • 001V Mikulášovicích mají díky Ústeckému kraji novou kuželnu, staré vybavení už bylo v havarijním stavu (23.6.2016)
  Úplně novou kuželnu představila starostka Mikulášovic Miluše Trojanová hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi a náměstkovi hejtmana Stanislavu Rybákovi. Nové prostory budou sloužit nejen pro místní oddíl kuželkářů TJ Spartak Mikulášovice, ale také pro různá setkání s obyvateli. Obec získala na rekonstrukci dotaci z Fondu Ústeckého kraje.

 • fotoDoprava ÚK představuje své turistické linky (22.6.2016)
  Nové železniční linky nesou v jízdních řádech kromě čísla i označeny „T“ jako turistické. Linky vedou vesměs po historických tratích, které jsou pro víkendové turistické cestování množstvím zajímavých cílů jako předurčené. Na těchto linkách se setkáte s nostalgickými historickými vozy. Součástí systému Dopravy Ústeckého kraje je lodní osobní turistická linka 901 z Ústí nad Labem do Litoměřic. Nechte se inspirovat našimi tipy na výlet s Dopravou ÚK.

 • 001V nových dílnách pracují klienti Domova bez hranic se dřevem či hlínou (21.6.2016)
  Dvě nově zrekonstruované budovy Domova bez hranic slavnostně otevřeli v Rumburku. Byl tak dokončen projekt transformace pobytových zařízení sociálních služeb. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček si mohl prohlédnout zmodernizované pokoje klientů, společenské místnosti i dílny, kde klienti tvoří ze dřeva či hlíny.

 • upRoudnice má novou základnu Zdravotnické záchranné služby (17.6.2016)
  V pátek 17. 6. 2016 byly slavnostně uvedeny do provozu nové prostory výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje (ZZS) v Roudnici nad Labem za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka, ředitelů krajských složek integrovaného záchranného sytému (IZS) a dalších významných hostů. Výstavba nové základny se uskutečnila během necelého roku a vyžádala si náklady téměř 20 milionů korun.

 • fotoPodívejte se, jak letošní Den záchranářů Ústeckého kraje zaznamenal náš televizní štáb (17.6.2016)
  Na našem YouTube kanálu najdete právě teď videa z víkendového VIII. Dne záchranářů Ústeckého kraje v Lounech. Záchranáři, hasiči, policisté a vojáci se zde představili široké veřejnosti v akci. Sledujte a odebírejte nás!

 • 00123 týmů z celé Evropy bude soupeřit v našem kraji v dopravní výchově (16.6.2016)
  Už na konci září bude hostit Ústecký kraj Evropské finále soutěže dopravní výchovy. Půjde o 31. ročník soutěže, kde mají děti prokázat znalost a orientaci v silničním provozu. Novinářům detaily celé akce představili zástupci vedení Ústeckého kraje, Ústředního automotoklubu a ústecké univerzity, kde se celé soutěžní klání odehraje.

 • fotoKonference zdůraznila důležitost spolupráce v rámci sdílené péče (16.6.2016)
  Krajský úřad Ústeckého kraje hostil celodenní konferenci na téma Sdílená péče o seniory v Ústeckém kraji, kterou organizuje Asociace pečovatelské služby po celé České republice a postupně tak sbírá v této oblasti zkušenosti napříč regiony. Nad akcí převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se také úvodu konference zúčastnil.

 • fotoŽáci prim gymnázií Ústeckého kraje uspěli ve finále mezinárodní matematické soutěže (15.6.2016)
  Ve dnech 10. a 11. června 2016 se ve městě Annaberg-Buchholz (SRN) uskutečnilo finálové kolo 23. ročníku mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Účastníky tohoto finálového kola byli žáci prim gymnázií Ústeckého kraje a pátých tříd gymnázií spolkových zemí Sasko, Bavorsko/Oberfranken a Duryňsko, kteří úspěšně absolvovali předcházející regionální kola soutěže.

 • fotoHejtman: V kraji jsou potřeba technicky vzdělaní studenti (15.6.2016)
  Na Gymnáziu a střední průmyslové škole v Duchcově proběhl první ročník Technických her. Slavnostního zahájení se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Duchcova Zbyněk Šimbera a řada dalších hostů.

 • 001Oprava silnice do Dolního Žlebu začne ve středu (14.6.2016)
  Ve středu 15. června předá město staveniště zhotoviteli, ten okamžitě začne s přípravou stavby. S uzavřením cesty tak lidé mohou počítat od pondělí 20. června. Průjezd touto částí města pak bude na zhruba pět měsíců uzavřen. Důvodem je oprava vodovodu, výstavba opěrné zdi komunikace a nový povrch vozovky. Radnice proto stanovila objízdnou trasu pro dálkové cyklisty.

 • 001Na podnikatelském fóru zazněly novinky o dotacích na brownfieldy i nutnost podpory propuštěných horníků (13.6.2016)
  Druhý ročník Podnikatelského fóra Ústeckého kraje právě dnes odstartoval v ústeckém hotelu Clarion. První den plný prezentací a workshopů si nenechalo ujít více než 150 hostů. Letošní fórum ovšem není jen o informacích o možnostech státní i regionální podpory podnikání. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek spolu s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem představili blíže novinářům i dotační titul na využití brownfieldů pro podnikání či další kroky, které mají vést k finanční podpoře propuštěných horníků na Mostecku.

 • fotoMěstské úřady napříč republikou se utkaly o titul Přívětivý úřad (13.6.2016)
  Ministerstvo vnitra vyhlásilo první ročník soutěže Přívětivý úřad. Cílem soutěže je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností. Za Ústecký kraj byly jako nejlepší úřady oceněny Chomutov, Most, Litoměřice. Slavnostního předávání se zúčastnil také ředitel Krajského úřadu v Ústí nad Labem Milan Zemaník.

 • lHejtman se poklonil památce obětí vyvražděných Lidic v roce 1942 (12.6.2016)
  V sobotu 11. června se konala pietní vzpomínka k 74. výročí vyhlazení obce Lidice u společného hrobu zavražděných lidických mužů. I přes deštivé počasí pietní akt pokládání věnců sledovalo více než tisíc lidí. Památce lidických obětí se poklonil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. V letošním roce na pietní akt přijel rekordní počet delegací, položeno bylo sto věnců.

 • fotoStartuje 5. ročník festivalu klasické hudby Hudební setkání (10.6.2016)
  Už ve středu 22. června 2016 začne další ročník ústeckého hudebního festivalu klasické hudby. Série koncertů v rámci Hudebního setkání přivítá řadu významných umělců. Myšlenkou festivalu je vytvářet jedinečnou kombinaci krásného prostoru, hudby a osobnosti interpreta, které s publikem tvoří jeden celek. Tímto si vás dovolujeme pozvat na celkem šest koncertů. Koncerty jsou pořádány za finanční podpory Ústeckého kraje a pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

 • fotoKaždé dítě patří do rodiny: Konference Moderní pěstounství představila specifika náhradní rodinné péče (8.6.2016)
  V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje uspořádala nezisková organizace Dobrá rodina o.p.s. pro zájemce i odborníky z příslušných úřadů praktický workshop o náhradní rodinné péči, nad kterým převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Organizace Dobrá rodina představila konkrétní možnosti čerpání státního příspěvku i další specifika náhradní rodinné péče stanovená zákonem.

 • ppPremiér Sobotka se při návštěvě kraje věnoval důležitým tématům (7.6.2016)
  Pracovní snídaní s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a krajským radním Martinem Klikou odstartoval návštěvu kraje v úterý 7. června předseda vlády Bohuslav Sobotka. Z Lovosic, kde s hejtmanem řešili například otázky kolem kompenzace pro propuštěné horníky na Mostecku či dostavbu dálnice D8, pokračoval premiér na stavbu dálnice, prohlídku společnosti Unipetrol a do ústecké Masarykovy nemocnice.

 • uniRadní Klika uctil památku válečných obětí v Záluží (7.6.2016)
  Oběti války, které se podílely v průběhu 2. světové války na stavbě chemických závodů v Litvínově – Záluží, mají od loňského června svůj vlastní pomník. Před hlavní branou Chemparku Unipetrolu RPA je v zemi zasazen unikátní monument, památník, z dílny studentky Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Markéty Oplištilové. Stejně jako před rokem zde dnes, v úterý 7. června, položil květiny krajský radní Martin Klika, aby za Ústecký kraj uctil památku válečných obětí.

 • chÚstecký kraj má nejlepšího chemika v celostátní soutěži! (6.6.2016)
  Jana Spurná, žákyně Základní školy Kryry, zvítězila v celostátním kole soutěže Mladý chemik, které se uskutečnilo minulý týden v Pardubicích. Letošní ročník zaznamenal rekordní účast. Partnerem krajských kol této soutěže je pravidelně Ústecký kraj, který tuto iniciativu podporuje. Celostátní soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ se těší stále větší popularitě. Na regionální úrovni se letošního klání v 1. kole zúčastnilo téměř dvanáct tisíc žáků základních škol.

 • dzDen záchranářů Ústeckého kraje již tuto sobotu (6.6.2016)
  VIII. Den záchranářů se v letošním roce uskuteční v Lounech. Přinášíme vám podrobný sobotní program, ve kterém si jistě naleznete to, co vás nejvíce zaujme. Těšíme se na setkání v sobotu 11. června od 10 hodin.

 • fotoTaktické cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross ověřilo schopnosti jednotek při chemickém zásahu (2.6.2016)
  Na sběrném přepravním uzlu České pošty v Ústí nad Labem proběhlo v rámci taktického cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross zajištění úniku nebezpečné látky v místech u nákladových ramp haly určené k přejímce zásilek. Výcvik organizovala Armáda ČR, která ve spolupráci se základními a ostatními složkami integrovaného záchranného systému v průběhu celého týdne v Ústí nad Labem a okolí, nacvičovala řešení mimořádné situace. Komentovaných ukázek se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • rsdRegionální sektorová dohoda pomůže dopravcům připravit nové řidiče (2.6.2016)
  Ve středu 1. června se na krajském úřadu uskutečnilo I. Dopravní fórum Ústeckého kraje, které uspořádal Ústecký kraj spolu s Krajskou hospodářskou komorou. Jednání vyvrcholilo přijetím návrhu Regionální sektorové dohody Ústeckého kraje v oblasti autodopravy, výchovy a vzdělávání profesionálních řidičů (RSD, Dohoda). Dohoda si klade za cíl zejména řešit nedostatek řidičů nákladní a autobusové dopravy v kraji.

 • fotoU-TV: Podívejte se na nové reportáže (1.6.2016)
  Zajímáte se o dění v našem kraji? Sledujte aktuality na YouTube kanálu Ústeckého kraje, kde můžete vidět jak reportáže krajské webové televize U-TV, tak další videa spjatá s naším regionem. Pokud nechcete přijít o novinky, odebírejte náš YouTube kanál a nic vám neunikne. Zprávy nemusíte jenom číst.

 • dzBezpečnostní rada Ústeckého kraje pravidelně jedná o migrační vlně (31.5.2016)
  V pátek 27. května 2016 se uskutečnilo pravidelné jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK). Rada projednala mimo jiné zprávu o stavu požární ochrany v Ústeckém kraji za rok 2015, kterou předkládal ředitel Hasičského záchranného sboru ÚK Roman Vyskočil. Zpráva bude předložena 27. 6. 2016 na zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje.

 • Smlouva busNový plán dopravní obslužnosti kraje prošel prvním projednáním (30.5.2016)
  Ve čtvrtek 26. května se konal pro zastupitele Ústeckého kraje, členy komise pro dopravu Rady ÚK, zástupce obcí s rozšířenou působností a zástupce okolních krajů, seminář, kde zástupci tvůrčího týmu představili podrobněji připravený Plán dopravní obslužnosti.

 • fotoSvětový pohár v Račicích: Čechy před Riem povzbudilo šest medailí (30.5.2016)
  Celkem šest medailí! To je celkový úspěch českých reprezentantů v Račicích. Jejich výkony sledovali kromě fanoušků také zástupci Ústeckého kraje. Hejtman Oldřich Bubeníček dekoroval vítěze na medailovém ceremoniálu po nedělním finálovém závodu.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 13  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém