Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 22 23 24 25 -26- 27 28 29 30 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
17.3.2011Nadaní žáci změří síly na chemické olympiádě
I v letošním roce Střední průmyslová škola v Ústí nad Labem, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, připraví krajské kolo chemické olympiády. Ta je určená pro nejlepší žáky ze všech středních škol našeho regionu. Soutěžící budou bojovat o postup do kola celostátního.
Mgr. Alena Tichá
17.3.2011Ústecký kraj oslovil německé turisty
V Berlíně proběhl pod záštitou České centrály cestovního ruchu Czechtourism tradiční veletrh cestovního ruch ITB Berlin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.3.2011Hnědé cedule navigují turisty
Projekt s názvem „Kulturně turistické značení na dálnicích a silnicích Ústeckého kraje“, který přinese známé hnědé cedule informující o památkách a zajímavostech v celém Ústeckém kraji, v těchto dnech končí osazováním posledních z nich. Smyslem těchto cedulí je propagovat turistické cíle, upozornit na ně při průjezdu danou oblastí a zkvalitnit tak orientaci nejen návštěvníků, ale i místních obyvatel.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.3.2011Letiště Dresden International: Další možnost prezentace Ústeckého kraje
Mezinárodní letiště v Drážďanech, Dresden International, oslovilo Ústecký kraj s nabídkou vzájemné užší spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Drážďany navštívil včera radní Ústeckého kraje Radek Vonka.
Mgr. Zbyněk Šebesta
16.3.2011Labská stezka – vítáme jaro na kole
Deset dní po astronomickém příchodu jara, tedy ve čtvrtek 31. 3. 2011, proběhne slavnostní otevření dalšího úseku Labské cyklostezky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.3.2011Jarní rozhlédnutí z Kohoutu
Do rodiny zpřístupněných turistických rozhleden na Děčínsku se 16.4.2011 v 10:00 slavnostně vrátí opravená rozhledna Kohout v katastru obce Valkeřice, poblíž Benešova nad Ploučnicí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.3.2011Upozornění na možnost výskytu smogu
„Upozorňujeme, že v nejbližších hodinách je možnost výskytu smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 a vyhlášení signálu regulace. Vyhlašujeme signál upozornění pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 21.55 hodin dne 13. 3. 2011 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.3.2011Ocenění úspěchu krajského výběru mladých hokejistů
Mladé hokejisty z výběru kraje, trenéry a činovníky krajského svazu ledního hokeje přijal náměstek hejtmanky A. Fišera za přítomnosti radního pro školství, mládež a sport P. Jakubce a ředitele krajského úřadu M. Zemaníka. Hráči dostali diplomy za vzornou reprezentaci Ústeckého kraje udělené jim hejtmankou Janou Vaňhovou.
Mgr. Zbyněk Šebesta
10.3.2011Setkání představitelů samospráv na krajském úřadu
Svaz měst a obcí České republiky zorganizoval setkání představitelů samosprávy v Ústeckém kraji, které se uskutečnilo ve čtvrtek 10. března na krajském úřadu. Účastníky přišla také pozdravit hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.3.2011Spolchemie bude dál podporovat aktivity v kraji
Hejtmanku Ústeckého kraje Janu Vaňhovou přišel dnes informovat o výsledcích a záměrech firmy nový generální ředitel ústecké Spolchemie Paul Yianni, který je v této funkci od ledna 2011. Doprovázel ho předseda dozorčí rady Spolchemie Martin Procházka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.3.2011Ústí nad Labem přivítá boxery z 23 zemí na prestižním turnaji
Hejtmanka Ústeckého Jana Vaňhová přijala účast v čestném předsednictvu prestižního mezinárodního boxerského turnaje Grand Prix města Ústí nad Labem. Pozvání na tuto významnou sportovní akci tlumočili hejtmance prezident České boxerské asociace Svatopluk Žáček a člen organizačního výboru Gustav Krov.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.3.2011Odehráno první kolo Česko-saské ligy stolního hokeje
Most, 9. 3. 2011 – Šedesát hráčů a hráček z obou stran česko-německé hranice se sešlo v tělocvičně 15. základní školy v Mostě při prvním kole Česko-saské ligy stolního hokeje. Soutěžilo se ve dvou disciplínách. Hlavním programem byl turnaj v billiard-hockeyi šprtci, doplněný o táhlový hokej Chemoplast.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.3.2011Další významný krok k zápisu do UNESCO
Ústecký kraj dlouhodobě spolupracuje se svými saskými partnery v rámci projektu „Středoevropská kulturní krajina Montanregion Erzgebirge/Krušnohoří – cesta ke světovému dědictví UNESCO.“ Nejnovější zprávou je, že záměr získal podporu saské vlády, která je hlavním iniciátorem zápisu. V další fázi by mělo být o spolupráci požádáno české ministerstvo kultury.
Mgr. Alena Tichá
9.3.2011Odborná školení starostů o krizových situacích
V zasedací síni budovy C hejtmanství v Ústí nad Labem se proškolili starostové z okresu Ústí o činnostech při ochraně před povodněmi a dalšími mimořádnými ba krizovými situacemi. Bylo to jedno ze sedmi pracovních setkání starostů a primátorů z našeho kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.3.2011Solar Turbines stvrdila svou investici, podepsala kupní smlouvu
Společnost Solar Turbines dnes slavnostně podepsala smlouvu o koupi nemovitosti ve strategické průmyslové zóně Žatec Triangle.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.3.2011Tombolu bruselského plesu obohatil Ústecký kraj
Slovensko-český ples pořádaný 5. března 2011 v kulturním středisku Woluwe Saint Pierre Slovenskou katolickou misí, jež má pro Brusel pověření České biskupské konference k pastorační činnosti i pro českou komunitu, se konal letos již počtvrté. V tomto roce pod záštitou vicepresidenta Evropské komise Maroše Šefčoviče a komisaře Štefana Füleho. Na organizaci se podílela celá řada partnerů počínaje Stálým zastoupením České republiky v Bruselu, přes české a slovenské kraje, až po podnikatelské subjekty. Bez jejich významné podpory by se akce uskutečnit nemohla.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.3.2011Informace o sčítání lidu pro cizince žijící v České republice na krajském webu
Na webových stránkách Ústeckého kraje jsou v sekci „Nepřehlédněte“ k dispozici v rubrice „Sčítání lidu – informace pro cizince“ cizojazyčné letáky. Letáky s informacemi jsou kromě češtiny i v jazycích nejvíce zastoupených skupin cizinců – v ruštině, vietnamštině, mongolštině a angličtině. Tyto letáky byly s prosbou o zveřejnění též rozeslány i obcím s rozšířenou působností v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.3.2011Český rozhlas chce dále zlepšovat spolupráci s kraji
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se dnes setkala s prozatímním ředitelem Českého rozhlasu (ČRo) Peterem Duhanem. Doprovázel ho ředitel Českého rozhlasu Plzeň Zdeněk Levý, který je od září 2010 současně pověřen řízením Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.3.2011Našim jedinečným ženám k MDŽ
Není jen Den matek a svátek zamilovaných o Svatém Valentýnovi, ale také, a to už sto let, oslavy Mezinárodního dne žen. K němu patří poděkování, přípitek, malý dárek a nezbytná kytička. Všeho dnes bylo dost (nebo velmi střídmě) na ústeckém hejtmanství.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.3.2011Turistický spolek Saské Švýcarsko oslavil 20. narozeniny
V sobotu 5. 3. 2011 oslavil Turistický spolek Saské Švýcarsko (TSSŠ) jubilejní 20. výročí od svého založení. Jedná se o první turistický spolek založený v Sasku po roce 1989. Jeho náplní je veškerá činnost související s cestovním ruchem v této lokalitě a samozřejmě spolupráce s Českým Švýcarskem na naší straně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2011Ústeckým krajem objednávaná dopravní obslužnosti je zajištěna autobusy patřícími mezi nejmladší v České republice
V případě dopravní obslužnosti není možné spojovat strohá čísla z registru vozidel a vozidla, která po silnicích v kraji skutečně jezdí a zajišťuje závazkové spoje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.3.2011Čistota ovzduší se zlepšila, signál upozornění byl konečně odvolán
Rušíme signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem končí v 5.40 hodin dne 7. 3. 2011.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.3.2011Praktické stáže na Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu - výběrové řízení 2011
Ústecký kraj vyhlašuje výběrové řízení na účastníky praktické stáže na Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu pro akademický rok 2011/2012. Výběrové řízení se uskuteční na Krajském úřadě Ústeckého kraje dne 16. 3. 2011. Bližší informace k pracovní náplni a podmínkám stáže naleznete zde.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.3.2011Střední školy rozšíří svou nabídku, připravují vzdělávání pro dospělé
Ústecký kraj se zapojil do projektu UNIV 2 KRAJE, jehož hlavním cílem je proměna středních škol v centra celoživotního učení. Díky tomu vzniknou v regionu otevřené instituce, které vedle počátečního vzdělávání budou nabízet i realizovat další formy pro široké spektrum zájemců. Krajská konference, kde bude projekt UNIV 2 KRAJE podrobně představen, se uskuteční ve dnech 24. a 25. března v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
3.3.2011Do Záchranného kruhu se zapojují školy v Ústeckém kraji
Systematická informovanost, vzdělávání, prevence a příprava jsou základním předpokladem pro kvalitní ochranu obyvatelstva. Krajský úřad Ústeckého kraje a Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje svými společnými aktivitami zvyšují připravenost žáků a pedagogů v regionu na mimořádné události. Tím přispívají k eliminaci rizikového chování a jeho dopadů, zvyšují schopnost adekvátní reakce žáků na mimořádnou událost, tedy schopnost sebeochrany a vzájemné pomoci.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 22 23 24 25 -26- 27 28 29 30 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém